$
ספורט עולמי

משבר הקורונה

אולימפיאדת טוקיו תידחה, רק מעכבים את ההודעה

הוועד האולימפי הבינלאומי הודיע אמש שהוא דוחה בחודש את ההחלטה אם לדחות את אולימפיאדת 2020 בטוקיו. ספורטאי שנדבק בנגיף הקורונה אומר שהאפשרות ההגיונית היחידה היא דחייה של המשחקים והודעה על כך עכשיו

אוריאל דסקל 08:3824.03.20

הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) הודיע אמש שהוא דוחה בארבעה שבועות את ההחלטה אם לדחות את אולימפיאדת 2020 בטוקיו. לפי הדיווחים, ב-IOC הבינו שאין אפשרות כרגע להתכונן למשחקים אבל גם לא רוצים לדחות לפני שחייבים לדחות ולכן יקבלו את ההחלטה סמוך יותר למועד המשחקים.

 

 

 

כבר מספר ימים שספורטאים וארגונים שלמים יוצאים נגד הוועד והחלטתו לא לדחות את האולימפיאדה. דיק פאונד, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי טוען שהאולימפיאדה תדחה ל-2021 - אבל הודעה רשמית עדיין אין. בעוד שבאופ"א דחו את היורו ובפיפ"א אומרים "לצפות לגרוע ביותר", ב-IOC עדיין לא מקבלים החלטה.

 

ואולם, סביר להניח שהאולימפיאדה תדחה. הוועד הקנדי אפילו הודיע שהם לא מתכננים לשלוח ספורטאים לאולימפיאדה. גם חברים בוועד האולימפי האוסטרלי דורשים דחייה וכך גם איגודים ובכירים בעולם הספורט.

 

 

אולימפיאדת טוקיו 2020 . מתי תתקיים? אולימפיאדת טוקיו 2020 . מתי תתקיים? צילום: רויטרס

 

בכל מקרה, די ברור שאם תדחה או לא - באמת שאי אפשר לקיים את האולימפיאדה. וזה בעיקר מבחינת האנשים הכי חשובים לקיום האולימפיאדה - הספורטאים.

 

כרגע, רובם לא יכולים להתאמן - שלא לדבר על השגת קריטריון. כמו כן, העברת המסר שהחיים בפאוזה הכרחית להתגברות על הנגיף - היא חשובה לאנושות. ובוועד האולימפי הבינלאומי אוהבים לדבר על מסרים לאנושות.

 

האם צריך להודיע על דחיית המשחקים עכשיו? בוא נראה מה אומר ספורטאי בכיר שלקה בנגיף הקורונה על מה שהוא עבר. זה עשוי גם לסייע להעביר את המסר - שעדיין לא נקלט - שהנגיף הזה מסוכן לכולם.

 

הספורטאי המדובר הוא קמרון ואן דר בורג, אלוף אולימפי (לונדון 2012) וסגן האלוף האולימפי (ריו דה ז'ניירו 2016) במשחה ל-100 מטר חזה, פעמיים אלוף העולם (רומא 2009 וברצלונה 2013) במשחה ל-50 מטר חזה ושיאן העולם הנוכחי (2019) במשחה ל-50 מטר חזה ובמשחה ל-100 מטר חזה (בריכת 25 מטר). בעבר החזיק בשיאי העולם במשחים אלו.

 

הוא גם אחד מהספורטאים הבכירים שלקו בנגיף.

 

 

קמרון ואן דר בורג קמרון ואן דר בורג צילום: איי פי

 

"כמה מחשבות והבחנות אישיות לגבי בריאות הספורטאים ומשחקי הקיץ בעקבות החוויה האישית שלי אחרי הידבקות בקוביד 19. אני מתמודד עם קוביד-19 כבר שבועיים. זה הנגיף הכי קשה שסבלתי ממנו בחיי וזאת למרות שאני אינדיבדואל בריא עם ריאות חזקות (לא מעשן, עושה ספורט), חי סגנון חיים בריא וצעיר (הכי מעט סיכון מבחינה דמוגרפית). למרות שהסימפטומים הגרועים ביותר (חום גבוה) נרגעו, אני עדיין סובל מעייפות רצינית ושיעול שאני לא יכול להיפטר ממנו. כל פעולה פיזית מותירה אותי גמור מעייפות במשך שעות".

 

ואן דר בורג המשיך: "אובדן הכושר הגופני היה אדיר ואני רק יכול להרגיש חמלה כלפי ספורטאים שלקו בקוביד-19 ולבטח יאבדו כושר לקראת ובמהלך סבב האימונים האחרון. הדבקה לפני התחרות יכולה להיות הדבר הגרוע ביותר... אם לא יהיו הבהרות לגבי המשחקים האולימפיים, הספורטאים פשוט ימשיכו לחשוף את עצמם לסיכון לא הכרחי (ויתאמנו לקראת המשחקים) - ואלו שידבקו בנגיף ינסו לחזור במהירות לאימונים מה שעשוי לפגוע ולהאריך את זמן השיקום שלהם. בבקשה, תשמרו על עצמכם, בריאות מעל הכל - קוביד-19 זו לא בדיחה".

 

ואכן, קורונה זו לא בדיחה. והבריאות מעל הכל. וספורטאים צעירים ובריאים יכולים להידבק ולסבול מהנגיף הזה. דחיית האולימפיאדה תעביר את המסרים הללו לכלל האנושות. צריך להודיע על דחייתה. ועכשיו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x