שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט עולמי

בגלל הקורונה: שחקני בורוסיה מנשנגלדבאך ויתרו על חלק משכרם

הכדורגלנים מבקשים לסייע למועדון הגרמני לצלוח את התקופה הקשה; המנהל הספורטיבי: "גאה בשחקנים, אנחנו עומדים ביחד ברגעים הטובים והרעים"

שירות כלכליסט 00:0120.03.20

שחקנים ואנשי צוות מקצועי במועדון הכדורגל הגרמני בורוסיה מנשנגלדבאך החליטו לוותר על משכורותיהם כדי שלמועדון יהיה כסף לשלם לעובדים בעלי שכר נמוך יותר. זאת על רקע משבר הקורונה.

 

מקס אברל, המנהל הספורטיבי של גלדבאך, אמר כי שחקניו הם הכדורגלנים המקצוענים הראשונים שמבצעים מחווה כזו עבור עובדי המועדון שלהם. "הבנתי שלא הייתי צריך להסביר להם שום דבר" אמר אברל. "השחקנים יודעים מה קורה... הקבוצה הציעה לוותר על שכרם ולחלק משכרם וזה יסייע למועדון ולעובדיו".

 

המהלך הזה עשוי להוביל לכך ששחקנים אחרים יוותרו על שכרם או חלקו כדי לסייע לעובדי המועדונים שלהם.

 

לדברי אברל, "אני מאוד גאה בשחקנים שלי. זה סימן ברור. אנחנו עומדים ביחד ברגעים הטובים והרעים. הם רוצים להעניק משהו לבורוסיה ולאוהדים שתומכים בהם. הצוות המנהל צוות האימון הצטרפו אליהם. אנחנו מצפים לאובדן הכנסות מכך שמשחקים לא משוחקים ואין מכירות כרטיסים, אולי גם הפסד כספי מזכויות שידור וחסויות".

 

המשחקים באירופה לא צפויים להתחדש עד מאי. באופן רשמי ,הבונדסליגה מוקפאת עד 2 באפריל. בגרמניה יש יותר מ-11,000 חולי קורונה ולפחות 20 מתים.

 

שחקני נבחרת גרמניה כבר תרמו יותר מ-2.5 מיליון יורו כדי להתמודד עם הנגיף.

 

 

שחקן בורוסיה דורטמונד ג'יידון סאנצ'ו שחקן בורוסיה דורטמונד ג'יידון סאנצ'ו צילום: איי אף פי

x