$
ספורט עולמי

יומן פגרת קורונה: מסים על עשירים - קונספט מעניין

התרומות האדירות של כדורסלני ה-NBA מסייעות להבין משהו על חברות מתוקנות

אוריאל דסקל 11:2715.03.20

ביום שישי הודיע קווין לאב, כוכבה של קליבלנד קאבלירס, שהוא תורם 100 אלף דולר כדי לממן את שכרם של אלו שעובדים באולם קבוצתו ואיבדו את עבודתם לזמן השעיית ה-NBA בעקבות התפשטות וירוס הקורונה. הוא היה כוכב הכדורסלן הראשון שעושה זאת ובעקבותיו באו אחרים.

 

 

בלייק גריפין, הכוכב בעל השכר הגבוה ביותר בדטרויט פיסטונס, תרם גם 100 אלף דולר לאותה מטרה וכך גם יאניס אנדטוקומבו ממילווקי באקס. מארק קיובן, הבעלים של דאלאס מאבריקס וכך גם בעלי קליבלנד ואטלנטה התחייבו לשלם לעובדים. זאיון וויליאמסון, הרוקי של ניו אורלינס פליקנס, רשם בשישי את התרומה המשמעותית ביותר מבין השחקנים והתחייב לכסות את שכרם של כל עובדי האולם הביתי של הפליקנס בחודש הקרוב.

לברון ג'יימס מחבק את קווין לאב לברון ג'יימס מחבק את קווין לאב צילום: איי אף פי

 

 

‏סטף קרי וחבריו לקבוצה פתחו קרן לעובדי "צ'ייס סנטר" עם מיליון דולר. קרי גם תרם מיליונים רבים כדי לממן סעודות ליותר מ-18 אלף ילדים שהביטחון התזונתי שלהם תלוי בארוחות שהם מקבלים בבתי הספר שנסגרו. יש לציין שקווין לאב מרוויח, רק מהחוזה עם קליבלנד, יותר מ-28 מיליון דולר. יאניס אנדטוקומבו מרוויח כ-25 מיליון דולר מקבוצתו. סטף קרי הוא השחקן שהרוויח ממשכורתו הכי הרבה בליגה בשלוש השנים האחרונות. אפילו הרוקי זאיון מרוויח כ-10 מיליון דולר בשנה מחוזהו בפליקנס בלבד. כמו האחרים, הוא מרוויח סכומים ניכרים מחסויות. כולם סידרו את עצמם ואת משפחותיהם כמה דורות קדימה.

 

סטף קרי סטף קרי (צילום: אי פי איי)

 

 

השחקנים מראים סולידריות אדירה ומשלמים, כאמור, לעובדי האולמות והארנות. ללא העובדים הללו - מאבטחים, סדרנים, מוכרי מזון - אי אפשר לקיים משחקים רווחיים שמאפשרים את התשלום הגבוה לשחקנים. יש הרבה כבוד והערכה לשחקנים שתרמו אבל ההנחה הבסיסית צריכה להיות שבחברה מתוקנת אלו שיש להם מספיק כדי לחיות כמה וכמה חיים בעושר ישלמו יותר כדי שיהיו תשתיות ושירותים ציבוריים, שבלעדיהם הם ואחרים לא יכולים להרוויח כסף.

 

בגדול, זה נקרא מסים. וזה הכרחי לקיום חברה מתוקנת. לא חברה סוציאליסטית, חברה מתוקנת. ובחברות המתוקנות ביותר אלו שהיה להם את המזל שעבודתם הקשה תניב להם יותר עושר, משלמים יותר מס. ברגעי משבר משמעותי, החשיבות של הכלי החברתי-כלכלי הזה, בולטת במיוחד

בטל שלח
    לכל התגובות
    x