$
ספורט עולמי

ה-NBA מראה לכלכלה מה צריך לעשות. ואתמול

קשה לדעת מה יהיו ההשלכות על ה-NBA, הספורט ובכלל אחרי השעיית הליגה, אבל זה נאמר בעבר וצריך לחזור על זה: אפשר להתמודד עם הקורונה אבל רק עם צעדים דרמטיים - כמו שעשו בקוריאה, טייוואן וסינגפור. אין דבר כזה "חצי מאבק" או "חצי מלחמה". צריך לעצור את הכל ולפעול. זה רק יחמיר והפגיעה הכלכלית תהיה קשה יותר אם לא יעשו את זה

אוריאל דסקל 10:3312.03.20

השבוע ב-NBA החליטו להוציא הוראות לגבי התמודדות הליגה עם מגפת הקורונה. החליטו להגביל כניסה של עיתונאים לחדרי ההלבשה, ביקשו מעיתונאים להישאר במרחק מינימום של שני מטר מהשחקנים בראיונות וגם שקלו לקיים משחקים ללא קהל או בערים ללא התפרצות. החשש של הבעלים היה שמשחקים ללא קהל יובילו להפסדים כספיים משמעותיים. חלק מהשחקנים לא לקחו ברצינות את ההוראות.

 

 

רודי גובר, הסנטר של יוטה ג'אז, חשב שכל הצעדים האלה מיותרים. אחרי מסיבת עיתונאים נגע בהתרסה במיקרופונים שהונחו לפניו.
ההודעה על דחיית המשחק של יוטה ג'אז נגד אוקלהומה סיטי ההודעה על דחיית המשחק של יוטה ג'אז נגד אוקלהומה סיטי צילום: רויטרס

 

הלילה הוחלט להשעות את כל הפעילות של הליגה עד הודעה חדשה לאחר שרודי גובר אובחן כחולה בקורונה. כל קבוצתו נשלחה לבידוד. בעצם, כל הליגה צריכה להיכנס לבידוד:

 

בחמשת הימים האחרונים כל הקבוצות בליגה היו בקשר עם גובר או גורם שהיה בקשר עם גובר. כך לפי חברת הנתונים StatMuse. ככה זה כשהמשחקים צפופים ושחקנים, שופטים ומנהלים עפים ברחבי היבשת, ישנים במלונות ונפגשים עם עשרות אנשים בימים.

 

היציאה לפגרה של ה-NBA בגלל הקורונה היא החלטה דרמטית אחרי שבעלי הקבוצות ניסו להימנע מהפסקתה בכל מחיר. אומדן הנזק של משחקים ללא קהל עמד על כמה עשרות מיליוני דולרים. עכשיו מדברים על לבטל את העונה, והנזק ממהלך כזה עומד על יותר ממיליארד דולר.

 

קשה לדעת מה יהיו ההשלכות על ה-NBA, הספורט ובכלל, אבל זה נאמר בעבר וצריך לחזור על זה: אפשר להתמודד עם הקורונה אבל רק עם צעדים דרמטיים - כמו שעשו בקוריאה, טייוואן וסינגפור. אין דבר כזה "חצי מאבק" או "חצי מלחמה". צריך לעצור את הכל ולפעול. זה רק יחמיר והפגיעה הכלכלית תהיה קשה יותר אם לא יעשו את זה.
x