שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט עולמי

חקירת מותו של בראיינט: "הטייס איבד שליטה, המסוק התרסק על צלע ההר"

במשטרת לוס אנג'לס ממשיכים בחקירה באתר התרסקות מסוקו של שחקן הכדורסל האגדי קובי בראיינט. "האתר סמוך לבנייני מגורים ומדובר בסיוט לוגיסטי", סיפרו במשטרת לוס אנג'לס. מתוך פרטי החקירה עולה כי טייס המסוק חג באוויר במשך 15 דקות בשל תנאי מזג האוויר – עד שהתרסק על צלע הר. אחד התושבים סיפר: "שמענו רעשים – ואז פיצוץ ענק". מומחה תעופה: "כנראה טעות אנוש"

ynet 10:0627.01.20

התרסקות המסוק של קובי בראיינט: כבר בשעות הראשונות החלו לזרום דיווחים על הסיבות לתאונה שגבתה את חייהם של אגדת ה-NBA ושמונה אנשים נוספים, והטענה המרכזית היא טעות אנוש בעקבות תנאי ראות קשים וערפל כבד שהקשה על הטייס. ב-ESPN חשפו את שארע דקות לפני ההתרסקות, כשהטייס ניסה לטפס לגובה של 2,400 רגל לפני שהתרסק ואף דיווח בקשר לפקחי הטיסה שהוא מנסה "לעלות מעל שכבת העננים".

 

המסוק התרסק בקלבאסס, כ-45 קילומטר צפון מערבית למרכז העיר לוס אנג'לס אחרי שהמריא משדה התעופה ג'ון וויין באורנג' קאונטי בשעה 9:07 בבוקר יום ראשון. השיחה הראשונה למוקד החירום בנוגע להתרסקות התקבלה ב-9:47.

 

 

קובי בראיינט ובתו ג'יאנה קובי בראיינט ובתו ג'יאנה צילום: אם סי טי

  

הדיווח ב-ESPN התייחס גם להתראות של פקחי הטיסה בקשר, שטענו בפני הטייס כי הוא "נמוך מדי למעקב אחריו", שהמשמעות היא שהוא נמצא בגובה בו הרדאר לא יכול לקלוט אותו בשל ההרים מסביב. הטייס אף ניסה לקבל הוראות והכוונה בקשר מהפקחים במטרה לצאת מהערפל הסמיך. הוא החל בניסיון לצאת מהערפל ונשלח לכיוון צפון, אך מסיבה שטרם ידועה, ב-9:40 הוא הסתובב לדרום מזרח, והחל לעלות לגובה של 2,000 רגל ואז התרסק על צלע ההר שנמצאת בגובה של 1,400, כך על פי האתר flightradar24.

 

מפקד המשטרה המקומי מסר כי "אתר ההתרסקות היא סיוט לוגיסטי, הוא ליד בנייני מגורים. לא קל להגיע אליו. אוהדים מכל רחבי לוס אנג'לס הגיעו למקום ומקשים על הכוחות, אנחנו מבקשים מכל מי שאינו תושב המקום לא להגיע אליו. זה מקשה מאוד על עבודת המשטרה".

 

"אנחנו רוצים לזהות את הגופות כמה שיותר מהר ולהודיע למשפחות, זאת המטרה הכי חשובה שלנו בשעה זו", נאמר. בהמשך הלילה התברר כי בין ההרוגים היו גם מאמן הבייסבול ג'ון אלטובלי, אישתו קרי ובתם אליסה. אלטובלי נחשב למאמן מכללות אגדי ויש לו יותר מ-700 ניצחונות בקריירה. הוא היה בן 56 במותו.

 

 

 

 

 

 

 

 צילום: איי אף פי

 

 

 צילום: איי אף פי

 

 

אוהדים מתאבלים בלוס אנג'לס אוהדים מתאבלים בלוס אנג'לס צילום: איי פי

 

 

אוהדים מתאבלים בלוס אנג'לס אוהדים מתאבלים בלוס אנג'לס צילום: גטי אימג'ס

 

 

כריסטינה מאוסר, מאמנת כדורסל נשים, מצאה גם היא את מותה בתאונה. השמועות לפיהן ריק פוקס, שחקן עבר בלייקרס וחבר קרוב של קובי בראיינט, נהרג בתאונה הופרכו על ידי משפחתו ועורך דינו. אלפי אוהדים התגודדו בסטייפלס סנטר (אצטדיונה הביתי של לוס אנג'לס לייקרס) עם הישמע החדשות הנוראיות, וערכו במקום טקסים מאולתרים. בניין עיריית לוס אנג'לס נצבע בצבעי הלייקרס (צהוב וסגול) לזכרו של בראיינט.

 

 

קובי בראיינט קובי בראיינט צילום: איי אף פי

 

"המסוק הסתובב במקום רבע שעה"

 

באתר TMZ פורסמו פרטים חדשים על התאונה. על פי הדיווח שרר ערפל כבד בלוס אנג'לס אתמול והטייס הסתובב עם המסוק במשך כרבע שעה כי לא הצליח לבצע נחיתה. הוא הקיף את גן החיות של העיר לפחות שש פעמים עד שככל הנראה איבד שליטה על המסוק והתרסק על צלע הר בגובה 875 רגל. המסוק עלה באש וכל יושביו נהרגו. הטייס ניסה לטוס גבוה כדי לחמוק מהערפל הכבד, אבל מזג האוויר הפך ליותר ויותר גרוע וקשה עם הזמן, בצורה שלא איפשרה לו לטוס.

 

 

"לא זכור לי ערפל כזה במשך שנים", אמר אחד מתושבי המקום, "שמענו רעשים של מסוק ואז פיצוץ ענק. אי אפשר היה לראות מה באמת קרה שם". במשטרת לוס אנג'לס אמרו כי אתמול הם השביתו את כל המסוקים שלהם בגלל מזג האוויר: "לא התאפשר לנו להפעיל את המסוקים שלנו. הערפל היה מסוכן עבור הטייסים שלנו".

 

מומחה לתעופה אמר ל-ESPN: "המסוק שקובי טס בו הוא מסוק מאוד איכותי, לא סביר שהייתה בו תקלה. זאת כנראה טעות אנוש".

x