$
ספורט עולמי

אבו דאבי מוכרת 10% ממנצ'סטר סיטי - לפי שווי של 4.8 מיליארד דולר

המניות נמכרו לקרן סילבר לייק האמריקאית - תמורת 500 מיליון דולר; משפחת המלוכה מאבו דאבי מתכוונת להישאר בשליטה במועדון - הקרן תשקול מכירת חלק מהמניות בשנים הבאות

שירות כלכליסט 07:2127.11.19

קרן ההשקעות סילבר לייק מסיליקון ואלי (Silver Lake) רוכשת 10% ממועדון הכדורגל מנצ'סטר סיטי ממשפחת המלוכה של אבו דאבי  תמורת 500 מיליון דולר; העסקה נעשית לפי שווי של 4.8 מיליארד דולר למועדון - כך מדווח הפייננשל טיימס. השווי הזה מקפיץ את מועדון הפרמיירליג לצמרת מועדוני הספוט בעלי השווי הגבוה בעולם.

 

קרן סילבר לייק היא אחת המשקיעות הגדולות ביותר בעולם בתחום ההייטק, עם החזקות מהותיות בעליבבא, טסלה ודל טכנולוגיות (בין היתר). העסקה נחתמה בסוף השבוע, בין יו"ר מנצ'סטר סיטי חלדון אל מובארק למנהל השותף בסילבר לייק אגון דורבן (Egon Durban).

 

לפי הדיווח, אבו דאבי מתכוונת לשמור על השליטה במועדון הכדורגל בכל מקרה, גם בהמשך הדרך. סילבר לייק מתכננת להחזיק במניות לתקופה של 10 שנים, אך תיתכן מכירה בשלב מוקדם יותר, בין היתר באמצעות הנפקת מניות או מכירה לגורם אחר. הפייננשל טיימס מציין שהקרן פנתה גם למועדונים אחרים באירופה לפני העסקה עם הסיטי, בין היתר למועדון הלונדוני צ'לסי.  

 

לפי הדירוג האחרון שפרסם הפורבס לשנת 2019, מועדון הספורט בעל השווי הגבוה בעולם השנה הוא הדאלאס הקאובויס, קבוצת הפוטבול, עם 5 מיליארד דולר, ולאחריו מועדון הבייסבול ניו יורק יאנקיז עם 4.6 מיליארד דולר. הפורבס הציב את מנצ'סטר סיטי לפי במקום ה-25 עם שווי של 2.69 מיליארד דולר.

 

הסיטי סיים את שנת 2019-2018 עם הכנסות שיא של 535.2 מיליון פאונד (686.66 מיליון דולר), ורשם  שנה 11 ברציפות של צמיחה בהכנסות תחת שליטת משפחת המלוכה של אבו דאבי.

 

 צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x