$
עסקי ספורט

הבנק ההולנדי הגדול ביותר לא רוצה לעבוד יותר עם מועדוני כדורגל

Rabobank החליט לא לעבוד יותר עם מועדוני כדורגל מקצועניים, מאחר שכלקוחות הם מייצגים "סיכון גבוה מדי להלבנת הון, שחיתות, הונאה ונושאים אחרים". כך לפי דיווח בעיתון NRC

שירות כלכליסט 13:0321.08.19
הבנק ההולנדי Rabobank החליט לא לעבוד יותר עם מועדוני כדורגל מקצועניים, מאחר שכלקוחות הם מייצגים "סיכון גבוה מדי להלבנת הון, שחיתות, הונאה ונושאים אחרים". כך לפי דיווח בעיתון NRC.

 

 

העיתון ראה תזכיר שנשלח לצוות הבנק שקבע: "הלקוחות הללו (כדורגל) מגיעים עם סיכון בלתי מתקבל על הדעת".

 

הבנק גם דרש שבכירים בבנק ועובדי בנקים לא יוכלו להתמנות או לפעול כבכירים בקבוצות כדורגל או כאנשי הנהלה מאחר שמדובר ב"ניגוד עניינים".

מטה רבובנק בהולנד מטה רבובנק בהולנד צילום: בלומברג

  

Rabobank, שמתמחה בתמיכה לתאגידים, הוא הבנק של 80% מהמועדונים בהולנד ואף מעניק חסויות למועדונים רבים דרך סניפים מקומיים ומחוזיים בהולנד.

 

הבנק לא הכחיש את הדיווח וטען שההנהלה מאוד מאופקת בכל הקשור לשיתוף פעולה עם קבוצות כדורגל. כמו כן, דובר הבנק הפנה את התקשורת לדיווח מ-2017 של הבנק המרכזי בהולנד שבו מזהירים מהשחיתות בכדורגל.

 

הבנק כבר וויתר על מועדונים כלקוחות, בגלל שאינו רוצה לשתף פעולה עם הבעלים שלהם. לדוגמה דן בוש, שכמעט עברה לידי האוליגרך הגיאורגי קאחי ג'ורדניה, התבקשה לחפש בנק אחר שיעבוד עימה. ב- Rabobank גם חסמו השקעה של טייקון המקסיקני מאוריסיו דה לה וגה ברודה JC.

 

ב-2012 הבנק הפסיק את תמיכתו בקבוצות אופניים בגלל סקנדל הסימום בענף.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x