$
ספורט עולמי

רונלדו יכול לנשום לרווחה: לא יוגש נגדו אישום בפרשת האונס

לפי הודעת התביעה, כוכב הכדורגל לא יעמוד בפני אישומים פליליים בפרשה בה טענה כלפיו אישה כי אנס אותה בלאס וגאס לפני כעשור; התובע קבע כי לא ניתן להוכיח את הטענות לתקיפה מינית מעבר לספק סביר

שירות כלכליסט 22:5122.07.19

כוכב נבחרת פורטוגל ויובנטוס, כריסטיאנו רונלדו, לא יעמוד בפני אישומים פליליים בפרשה בה אישה התלוננה כי אנס אותה בלאס וגאס לפני כעשור, כך נמסר הלילה (ב') מטעם התביעה בארה"ב.

 

 

 

התובע סטיבן וולפסון מסר כי לאחר שבחן את חומרי החקירה המשטרתיים החדשים בפרשה, הוא קבע כי לא ניתן להוכיח את הטענות לתקיפה מינית מעבר לספק סביר, ולפיכך לא יוגש נגד רונלדו כתב אישום.

 

רונלדו רונלדו צילום: Marco Luzzani

 

עורך דינו של הכדורגלן, פיטר כריסטיאנסן, טרם מסר תגובה. לאורך הפרשה טען כריסטיאנסן שיחסי המין עם המתלוננת היו בהסכמה. עורך דינה של המתלוננת, הדוגמנית לשעבר קת'רין מאיורגה, טרם הגיב להודעה.

 

שמה של המתלוננת נחשף בראיון שנערך עמה במגזין הגרמני "דר שפיגל", באוגוסט בשנה שעברה. בכתבה נטען עוד שרונלדו שילם למאיורגה 287 אלף יורו כדי שלא תתלונן עליו במשטרה וגם על מנת למנוע ממנה לספר לתקשורת את מה שקרה. באפריל 2017, פורסם ב"פוטבול ליקס" כי במהלך חופשה בלאס וגאס יחד עם בן דודו ואחיו החורג, רונאלדו, שהיה אז שחקן מנצ'סטר יונייטד, אנס אישה מקומית. שמה לא פורסם עד לכתבה האמורה ב"דר שפיגל".

 

העיתון הגרמני היה זה שגם חשף ב-2017 פרטים חדשים וראיות, שלטענתו מוכיחים כי פרשת האונס אכן קרתה ורונלדו נאלץ לשלם לאישה האלמונית את הסכום. בין השאר פורסם מסמך הפשרה בין הצדדים וכן תמלול הודעות בין השחקן ועורך דינו באותו הזמן, אוסוריו דה קסטרו. במסמך הפשרה שמו של רונלדו הוחלף בשם הקוד - "טופר", אך בתחתית המסמך ובמקומות נוספים מופיע שמו של הפורטוגלי, כמו גם חתימתו. בנוסף, בתמלול ההודעות רואים כי הפורטוגלי היה מעורה בפרטים, ואף דרש לשלם למאיורגה כמה שפחות כסף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x