$
ספורט עולמי

מישל פלאטיני נעצר בפרשת המונדיאל בקטאר

נשיא אופ"א לשעבר נלקח למעצר על ידי משטרת צרפת כחלק מהחקירה בנוגע להחלטה להעניק את אירוח גביע העולם ב-2022 למדינת המפרץ. הצרפתי הודח מתפקידו ב-2015

ynet 11:5018.06.19

נשיא אופ"א בעבר ואגדת הכדורגל מישל פלאטיני נעצר הבוקר (שלישי) בצרפת בחשד למעורבותו באירוח המונדיאל בקטאר ב-2022.

   

ההחלטה לעצור אותו הגיעה על רקע חקירה הנוגעת לשחיתות בהליך שבסופו הוענק אירוח הטורניר למדינת המפרץ. פלאטיני נעצר בננטאר, פרבר של העיר פריז ומשם הועבר למשרדי היחידה למלחמה בשחיתות ועבירות כלכליות המקומית שם הוא נחקר בנושא.

 

מישל פלאטיני מישל פלאטיני צילום: אי פי איי

 

קטאר נבחרה למארחת גביע העולם ב-2010, למרות טענות על אי התאמתה לעמוד בארגון אחד מאירועי הספורט הגדולים העולם, אם לא הגדול בהם.

 

הצרפתי בן ה-63 נבחר לתפקיד נשיא אופ"א ב-2007 והודח ממנו ב-2015, עקב האשמות על העברת כספים שלא כדין ומעורבות בפרשיית השחיתות אדירת המימדים בפיפ"א. פלאטיני כמו גם נשיא פיפ"א באותה תקופה, ספ בלאטר, הושעה מפעילות לשש שנים, אך ועדת האתיקה של התאחדות הכדורגל העולמית החליטה לקצר את עונשם של השניים לארבע בלבד והוא הסתיים במרץ האחרון.

 

כבר בשנת 2014 הודה פלאטיני על שורה של מפגשים חשאיים עם מוחמד בן חמאם הקטארי ששימש כנשיא קונפדרציית הכדורגל האסיאתית והוביל את רעיון

אירוח המונדיאל במדינתו. בן חמאם הושעה לכל החיים מעיסוק רשמי בכדורגל, לאחר שתחקיר של ה"טיימס" חשף שורת שחיתויות בהן היה מעורב אשר נוגעות להצבעה על אירוח הטורניר..

בטל שלח
    לכל התגובות
    x