$
רכישות

שווי הקבוצות ב-NBA עלה ב-13% בשנה האחרונה

כך לפי מגזין פורבס שפרסם את הרשימה השנתית שלו החושפת את שווי הקבוצות. השווי הממוצע של קבוצת NBA עומד כיום על 1.9 מיליארד דולר - עלייה של 13% מהעונה שעברה ופי 3 מלפני חמש שנים

שירות כלכליסט 09:4107.02.19

שווי קבוצות ה-NBA ממשיך לעלות - כך לפי מגזין פורבס שפרסם את רשימת שווי הקבוצות השנתית שלו. השווי הממוצע של קבוצת NBA עומד כיום על 1.9 מיליארד דולר - עלייה של 13% מהעונה שעברה ופי 3 מלפני חמש שנים.

 

ניו יורק ניקס היא הקבוצה השווה ביותר - 4 מיליארד דולר, לפי פורבס. עלייה של 11% מלפני שנה. הניקס היא קבוצת הספורט השנייה הכי שווה בארה"ב כמו הניו יורק יאנקיז, כשרק דאלאס קאובויז מה-NFL לפניה עם שווי של 5 מיליארד דולר.

 

 

 

 

NBA. יותר עניין מהסופרבול? NBA. יותר עניין מהסופרבול? צילום: איי אף פי

 

 

ה-NBA נראה ביום כסחורה החמה ביותר במדיה החברתית - כאשר טריידים אפשריים של אנת'וני דיוויס עוררו יותר שיח ברשת מאשר הסופרבול, בשבוע שלפני המשחק הגדול. השווי צמח בעיקר בזכות הסכמי זכויות שידור מקומיים חדשים במספר שווקים, ביניהם בניו יורק (ברוקלין נטס) ודאלאס (מאבריקס). שיקגו בולס וסן אנטוניו ספרס מתחילות הסכמים משלהן העונה.

 

הכנסות כל הקבוצות בליגה עלו ב-8.5% ל-8 מיליארד דולר, כאשר הליגה נהנתה מעלייה בהכנסות בזכות הסכמי חסות החולצה החדשים וכל קבוצה, מלבד אוקלהומה סיטי ת'אנדר, חתומה על הסכם חסות חולצה חדשני בליגות האמריקאיות. ההסכמים שווים בין 4 מיליון דולר בשנה ל-20 מיליון דולר בשנה והם נחתמו לשלוש שנים כחלק מ"בדיקה" לשלוש שנים.

 

בנוסף, רק קבוצה אחת - קליבלנד קאבלירס - רשמה ירידה בשווי שלה. הקבוצה שווה 1.28 מיליארד דולר - ירידה של 4% מהעונה שעברה. הקאבס הם גם הקבוצה היחידה שהפסידו כסף (13 מיליון דולר) בגלל עלויות שכר מנופחות.

 

אבל המגמה היא בהחלט ירוקה בזכות מתקנים חדשים (מילווקי העלתה את השווי שלה בזכות אצטדיון חדש), אטלנטה, מינסוטה ויוטה ג'אז גם כן העלו את השווי שלהן בזכות שיפוצים נרחבים למתקנים שלהן. בנוסף, בעונה שעברה גולדן סטייט ווריירס צפויים לעזוב את הארנה הישנה ביותר ב-NBA, אוראקל ארנה, ולעבור לארנה החדשה והיקרה ביותר ב-NBA, הצ'ייס ארנה. המעבר צפוי להפוך את גולדן סטייט לקבוצה השווה ביותר ויצרנית ההכנסות הגבוהה ביותר.

 

ארבע הקבוצות השוות ביותר אחרי הניקס הן לוס אנג'לס לייקרס (3.7 מיליארד דולר), גולדן סטייט ווריירס (3.5 מיליארד דולר), שיקגו בולס (2.9 מיליארד דולר) ובוסטון סלטיקס (2.8 מיליארד דולר).

 

העניין ברכישת קבוצות גם כן גדל, כאשר הפופולריות הגלובלית של המשחק (300 מיליון שחקני כדורסל בסין) מסייעת להגדיל את ההכנסות מהסכמי זכויות שידור ומכירת מרצ'ננדז. - כמו גם משקיעים מחול כגון ג'ו צאי, מייסד עליבאבא, שרכש 49% מברוקלין נטס.

 

הקבוצות שהשווי שלהן עלה בשיעור הגבוה ביותר בחמש השנים האחורנות הן גולדן סטייט ווריירס (367%), לוס אנג'לס קליפרס (282%), פילדלפיה (252%), מילווקי באקס (233%) וטורונטו ראפטורס (222%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x