$
ספורט עולמי

אופ"א תאשר? פריז סן ז'רמן קיבלה 316 מיליון יורו מהבעלים שלה

על פי הדוחות, הבעלים - QSI, רשות ההשקעות בספורט הקטארית, הזרימה את הכסף בניגוד לחוקי הפייר פליי הפיננסי. אופ"א אישרה לאחרונה לפריז סן ז'רמן את הדוחות ל-2015 ו-2016 וציינה כי עונת 2017/18 עדיין חחת בדיקה. זו העונה בה המועדון התחייב לרכוש את ניימאר וקיליאן מבאפה בהשקעה של יותר מ-400 מיליון יורו

שירות כלכליסט 14:2030.09.18

פריז סן ז'רמן תיחקר על ידי אופ"א (הבקרה התקציבית של אופ"א, CFCB) בעקבות הדוחות שהקבוצה הגישה לעונת 2017/18.

 

על פי הדוחות, QSI, רשות ההשקעות בספורט הקטארית, הבעלים של הקבוצה, הזרימה 316 מיליון יורו לתוך המועדון בניגוד לחוקי הפייר פליי הפיננסי. אופ"א אישרה לאחרונה לפריז סן ז'רמן את הדוחות ל-2015 ו-2016 וציינה כי עונת 2017/18 עדיין חחת בדיקה. זו העונה שבה המועדון התחייב לרכוש את ניימאר וקיליאן מבאפה בהשקעה של יותר מ-400 מיליון יורו.

 

ההוצאות של פריז סן ז'רמן בעונה שעברה עוררו ביקורות ברחבי אירופה והקבוצה הואשמה ב"סימום פיננסי" על ידי נשיא לה ליגה הספרדית, חאבייר טבאס.

מבאפה וניימאר מבאפה וניימאר צילום: איי אף פי

 

 

הכסף שהוזרם הגיע בצורת הזרקת הון - מה שלא מעורר, בהכרח, דאגות לעתיד הפיננסי של המועדון, אלא ההיפך. מדובר על כסף שיישאר במועדון וימנע הפסדים בגלל מחסור במזומנים. מילאן הצליחה, לאחרונה, להשיג אישור פייר פליי פיננסי למרות הפסדים גדולים שנבעו מרכישתה על ידי איש עסקים סיני מפוקפק, שהוציא סכום גבוה על רכש בעונתו הראשונה. מילאן השיגה את האישור לאחר שהוגשה תוכנית עבודה להגדלת ההכנסות על ידי הבעלים הנוכחי, ברת אליוט מנג'מנט. בפריז וקטאר משוכנעים שיצליחו לשכנע את אופ"א כי הרכישות של ניימאר ומבאפה הן חלק מאסטרטגיה רב-שנתית להגדלת ההכנסות של פריז.

 

בינתיים, פריז סן ז'רמן מותירה אבק למתחרותיה בליגה הצרפתית, שם אין אף קבוצה שאפילו מתקרבת לתקציב שלה. הקבוצה הראשונה שמנצחת את 8 המשחקים הראשונים שלה בליגה מאז שאולימפיק ליל עשתה זאת ב-1936/37.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x