שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ופוליטיקה

פיפ"א השעתה לשנה את נשיא התאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'יבריל רג'וב

רג'וב נענש לאחר שוועדת המשמעת של הארגון הרשיעה אותו בהסתה לשנאה ולאלימות, בעקבות קריאתו לשרוף חולצות של מסי במקרה שיגיע יחד עם נבחרת ארגנטינה לישראל

ynet 21:5524.08.18

פיפ"א השעתה ל-12 חודשים את נשיא ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב, בעקבות האמירות שהשמיע לפני משחק הידידות שהיה אמור להתקיים בין נבחרת ישראל לארגנטינה באצטדיון טדי בחודש יוני. נוסף על כך הוא נקנס בסכום של 20,000 פרנק שווייצרי (כ-73,890 שקלים).

 

 

 

במהלך הפגנה מול נציגות ארגנטינה ברמאללה קרא רג'וב לאוהדי כדורגל "לשרוף חולצות ותמונות של לאו מסי אם יגיע לישראל". בעקבות הדברים הללו, ולאחר שהמשחק בין שתי הנבחרות בוטל ברגע האחרון באופן שנוי במחלוקת, הודיעה ההתאחדות הישראלית שבכוונתה להגיש לפיפ"א תלונה נגד רג'וב. ועדת המשמעת של פיפ"א החליטה להאשים את נשיא ההתאחדות הפלסטינית בהסתה לשנאה ולאלימות.

 

לפי הודעת פיפ"א הרשמית, רג'וב עבר על הסעיף בתקנון הארגון האוסר על הסתה לשנאה ולאלימות. ההחלטה למעשה אוסרת על רג'וב להיות נוכח כבעל תפקיד רשמי במשחקים בינלאומיים ובמסגרות רשמיות של פיפ"א, כולל מסיבות עיתונאים ומפגשים עם התקשורת סביב המשחקים.

ג'יבריל רג'וב. מושעה לשנה ג'יבריל רג'וב. מושעה לשנה צילום: איי אף פי

 

משחק

הידידות בין ישראל לארגנטינה, אותו הייתה אמורה להפיק חברת קומטק, תוכנן להיערך ב-9 ביוני בירושלים - לאחר שמשרד התרבות והספורט גייס תוספת תקציב כדי לממן את העברתו מחיפה.

 

רגב: "זה הזמן להתנצל על הביקורת והשמחה לאיד"

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, בירכה על ההחלטה ומסרה: "בהחלטה זו הסירה פיפ"א את המסיכה מעל פניו של הטרוריסט רג'וב והוכיחה את מה שרבים כאן סירבו להכיר - סיבת ביטול משחק הידידות בין ישראל לארגנטינה היה מסע ההפחדה המתוזמן של רג'וב ואנשיו שאיימו על חיי מסי ויתר שחקני הנבחרת הארגנטינאית, ולא ההחלטה על קיום המשחק בירושלים".

 

"הנהלת פיפ"א עשתה את המצופה והנדרש ממנה ופסקה שאין מקום לטרוריסטים הקוראים להסתה ואלימות בעולם הכדורגל", המשיכה השרה רגב. "אין מקום לפוליטיקה בעולם הספורט! אין מקום לטרור בעולם הספורט! מקומו של רג'וב מאחורי סורג ובריח ולא בתאי הכבוד באצטדיוני הכדורגל ובמסדרונות פיפ"א. זו ההזדמנות להודות לעופר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל היוצא, ולאנשי ההתאחדות שהגישו את התביעה נגד רג'וב והביאו להשעייתו".

 

את הודעתה סיימה רגב בפנייה אישית למבקריה: "לכל הנשמות הטובות, זה הזמן להתנצל על הביקורת והשמחה לאיד שנתנה רוח גבית לאלה שמסיתים ועושים דה לגיטימציה למדינת ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x