$
ספורט עולמי

רונלדו-מסי: היריבות נגמרה?

כריסטיאנו רונלדו לא רק עוזב את ריאל מדריד ולה ליגה, הוא עוזב את היריבות הכי גדולה בספורט העולמי בשנים האחרונות - היריבות נגד ליאו מסי. מי ניצח בקרב בין השניים על אדמת ספרד?

אוריאל דסקל 13:2616.08.18

באופן מפתיע, אחת מהזוויות הפחות מסוקרות במעבר של כריסטיאנו רונלדו מריאל מדריד ליובנטוס היא היריבות עם כוכב ברצלונה ליאו מסי. אמנם היריבות תמשיך - השניים ימשיכו להתחרות על כדור הזהב וכנראה גם בליגת האלופות (הסיכויים שברצלונה ויובנטוס כעת טיפה יותר גבוהים), עם זאת, לה ליגה מאבדת יריבות שוות ערך ללארי בירד נגד מג'יק ג'ונסון, טום בריידי נגד פייטון מאנינג, מוחמד עלי נגד ג'ו פרייז'ר או רוג'ר פדרר נגד רפאל נדאל. שניים מהטופ של כל הזמנים שמתחרים זה בזה - ראש בראש - על הבכורה בליגה ובעיני הציבור.

 

 

 

רונלדו נגד מסי, שבעצמם די מיודדים (בכל זאת, הם כנראה היחידים שמבינים מה האחר מרגיש) היתה חתיכת זווית מרתקת מדי שנה בלה ליגה. וזה הסתיים עם מעברו של רונלדו לאיטליה.

 

המספרים מלמדים על היריבות המדהימה הזו שראתה שניים מהטובים בהיסטוריה - בשיאם כשחקנים - שוברים שיאי הבקעה במועודניהם ובליגה ומרתקים מאות מיליונים לקרב אישי בתוך מסגרת קבוצתית.

 

מאז 2009/10 - אז רונלדו הצטרף לריאל מדריד - ועד 2017/18, לפורטוגלי היו 311 שערי ליגה בריאל מדריד. לליאו מסי 329. לשניהם היו 1.06 שערי ליגה בממוצע, למשחק - נתון מטריף. בכל התחרויות, לרונלדו היו 450 שערים - 1.03 למשחק - ולליאו מסי 472 שערים, 0.99 למשחק.

 

 

ליאו מסי וכריסטיאנו רונלדו ליאו מסי וכריסטיאנו רונלדו צילום: אי פי איי

 

מבחינת בישולים. בליגה למסי היו 122 בישולים מאז 2009/10 ולכריסטיאנו רונלדו 87 בישולים. בכל התחרויות למסי יש 239 בישולים במדי ברצלונה ולרונלדו היו 120 במדי ריאל מדריד.

 

בראש בראש בקלאסיקו למסי יש 26 שערים ו-14 בישולים עם 17 ניצחונות בסך הכל, ב-38 משחקי קלאסיקו בכל התחרויות.. לרונלדו יש 8 ניצחונות עם 17 שערים ובישול אחד. זה ב-30 משחקים נגד ברצלונה.

 

בלה ליגה נפגשו השניים 18 פעמים. מסי ניצח ב-10 משחקים, רונלדו ב-4 (4 הסתיימו בתיקו). בליגת האלופות מסי ניצח בשני משחקים מתוך 5 ורונלדו ב-1 (במדי מנצ'סטר יונייטד). בגביע לרונלדו יש שני ניצחונות מול אחד של מסי. בכל המשחקים, בכל המסגרות נגד קבוצות של רונלדו, למסי יש 21 שערים ולרונלדו יש נגד מסי 18 שערים.

 

מבחינת הופעות בגמרים לליאו מסי יש 28 גמרים בהם כבש 28, בישל 15 ניצח ב-22 והפסיד ב-6. לרונלדו יש 24 גמרים, 17 שערים, 18 ניצחונות והפסד ב-6.

 

מאז 2009/10 רונלדו זכה בשתי אליפויות ושני גביעים ומסי בשש אליפויות וחמישה גביעים. רונלדו כן זכה ב-4 אליפויות אירופה (ו-3 אליפויות עולם למועדונים) ומסי רק ב-2 בזמנו של רונלדו בריאל מדריד (ו-2 אליפויות עולם). השניים זכו ב-4 תארי כדור הזהב כל אחד בתקופה המשותפת שלהם בספרד.

 

ליאו מסי, שככל הנראה ישאר עוד 4-5 שנים בברצלונה, בזמן שכריסטיאנו רונלדו ישחק ביובנטוס, יכול לשבור כמה וכמה שיאים שיש לרונלדו בלה ליגה. למשל, הכי הרבה פנדלים מוצלחים בהיסטוריה של הליגה הספרדית. לרונלדו יש 61 למסי 48 (אגב, הם בתיקו בהחמצות - 11 כ"א, הכי הרבה בהיסטוריה). אם מסי יכבוש ב-28 משחקים בלה ליגה העונה הוא ישבור את השיא שלו ושל רונלדו (27 משחקים עם שער אחד לפחות בעונה אחת). מסי גם צריך 5 שלושערים כדי לשבור את שיא השלושערים בלה ליגה של רונלדו (34). 4 ב ואם מסי יכבוש יותר מ-25 שערים או יותר בקמפיין לה ליגה הבא הוא ישבור את שיא העונות עם 25+ שערים שלו ושל רונלדו (8).

 

ההשוואות בין השניים לא יפסיקו. הוויכוחים גם לא (מסי לא חלוץ, הוא קשר! רונלדו שחקן כנף ולא חלוץ! וכו' וכו') וזה בסדר גמור. על גדולה בספורט מתווכחים ותמיד יתווכחו. השורה התחתונה היא שהיריבות הזו בין מסי לרונלדו - יריבות של עידן הרשתות החברתיות והאהדה גלובלית מדהימה - תחסר מאוד ללה ליגה בעונות הקרובות. קשה לדעת איך המספרים של הליגה יפגעו עם עזיבתו של רונלדו. ואת ההשלכות של אובדן היריבות הזו תראה הליגה בשנים הקרובות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x