$
עסקי ספורט

ה-NFL חילקה 8 מיליארד דולר ל-32 קבוצות הליגה

למרות כל הדברים שאמורים לפגוע בפופולריות של ליגת הפוטבול של ארה"ב - מחאות השחקנים, הטראש טוק של דונלד טראמפ ופגיעות הראש, הליגה המכניסה בעולם סגרה עונה נוספת בצורה מצוינת כאשר כל קבוצה קיבלה 255 מיליון ד'

אוריאל דסקל 15:0618.07.18

למרות כל הדברים שאמורים לפגוע בפופולריות של ליגת הפוטבול של ארה"ב (NFL) - מחאות השחקנים, הטראש טוק של דונלד טראמפ ופגיעות הראש, הליגה המכניסה בעולם סגרה עונה נוספת בצורה מצוינת.

 

 

בשנת 2017 הליגה חילקה יותר מ-8 מיליארד דולר ל-32 הקבוצות - שיא כל הזמנים. לפי דיווח של דארן רובל מ-ESPN מדובר בצמיחה של 4.9% בהכנסות שנובעת בעיקר מהסכמי זכויות השידור - כולל החדש לגבי יום חמישי בערב.

 

פוטבול פוטבול צילום: אי פי איי

 

כמו כן, לפי מארק מרפי, נשיא גרין ביי פאקרס - הקבוצה היחידה שמפרסמת את הדוחות בליגה -  "השערוריות סביב ההמנון לא פגעו במכירות הכרטיסים או עניין נותני החסות". הקבוצה קיבלה מהליגה 255 מיליון דולר.

 

המספר 8.1 מיליארד דולר הוא חלק בהכנסות הכוללות של הליגה - שלפי הערכות עומדות על 14 מיליארד דולר ב-2017 - יותר מכל ליגת ספורט מקצוענית אחרת בכל העולם. רוג'ר גודל, הקומישינר של הליגה, אמר בעבר שהוא רוצה להגיע להכנסות של 25 מיליארד דולר ב-2027.

 

הכנסות הפאקרס הכלליות - שאינן קשורות לחלוקת ההכנסות של הליגה - עומדות על 199 מיליון דולר (עלייה מ-197.4 מיליון דולר בעונה שלפני). המשמעות היא שהכנסות הפאקרס - אחת מקבוצות הספורט מהשווקים הכי קטנים בארה"ב - עמדו על 454.9 מיליון דולר. הפאקרס יכולים לחגוג שנה 15 ברצף של עלייה בהכנסות. הרווח התעפולי של הפאקרס עמד על 34 מיליון דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x