$
ספורט עולמי

כריסטיאנו רונלדו בדרך ליובנטוס. זה לא ספין

עד לא מזמן הידיעות הללו נראו כמו עוד ספין שנועד להוביל לחידוש ושדרוג החוזה של CR7 בריאל מדריד, דבר שקרה כמעט כל שנה בתשע העונות שלו בסנטיאגו ברנבאו. אבל עכשיו זה נראה כמו משהו שבאמת הולך לקרות

אוריאל דסקל 12:2106.07.18

ייתכן מאוד שכריסטיאנו רונלדו עוזב את ריאל מדריד לטובת יובנטוס.

 

עד לא מזמן הידיעות הללו נראו כמו עוד ספין שנועד להוביל לחידוש ושדרוג החוזה של CR7 בריאל מדריד - זה קרה כמעט כל שנה בתשע העונות שלו בסנטיאגו ברנבאו. אבל עכשיו זה נראה כמו משהו שבאמת הולך לקרות.

 

יש לתחושה הזו ביסוס בכמה דיווחים מאוד מפורטים בעיתון ojogo שמקורב מאוד לז'ורג' מנדס, הסוכן של רונלדו. גם הדיווחים מאיטליה מגיעים ממקורות המקורבים להנהלת יובנטוס. ובמארקה גם כן מדווחים על הדרמה - ומביאים את הזווית של הנהלת ריאל מדריד.

 

מנדס עצמו אישר חלק מהפרטים בשיחה און רקורד עם עיתונאים.

 

אז...

 

קודם כל, רונלדו - כזכור - רמז שיעזוב את ריאל מדריד מיד אחרי הזכייה בליגת האלופות. זה קרה אחרי שלפי הדיווחים מערכת היחסים עם פלורנטינו פרס, נשיא המועדון הספרדי, "קרסה". גם ב"מארקה" וגם ב-ojogo ציינו שפרס לא התייחס ברצינות לאותה התפרצות של רונלדו - מה שהיווה המשך ישיר לחוסר ההתעניינות בכוכב הפורטוגלי בטקס כדור הזהב (פרס דיבר יותר עם ניימאר שלגביו הוא "אובססיבי", לפי הדיווחים). לפי הדיווח, פרס אמר לניימאר, "אם אתה רוצה לזכות בכדור הזהב, בוא לריאל מדריד". רונלדו לא אהב את זה.

 

רונלדו, לפי הדיווח ב-ojogo , "קיבל אולקוס" מלחכות להצעת חוזה חדשה (חתום עד 2021). כמו כן, יש את עניין ההרשעה בהעלמת מסים - נושא שהכעיס את רונלדו שציפה לתמיכה מלאה מריאל מדריד ולא קיבל אותה, בטח לא כמו זו שקיבל ליאו מסי מהנהלת ברצלונה. ב-ojogo נכתב כי "רונלדו פתר את הבעיה לבדו".

 

לפי הדיווח, מנדס ופרס סיכמו גם על מחירו של רונלדו - 100 מיליון יורו. סכום לא רע עבור שחקן בן 33, שבטוח שגם רונלדו בעצמו ירגיש שמח איתו (בחוזים הראשונים שלו עם בריאל מדריד היה סעיף שלא מאפשר לריאל מדריד לרכוש שחקן במחיר הגבוה מהמחיר ששילמו על הפורטוגלי - מה שחייב את ריאל מדריד לפרסם מחיר אחר מאשר שילמה על גארת' בייל - פורסם בפוטבול ליקס ביחד עם החוזה).

 

באיטליה מדווחים שיובנטוס מציעה לרונלדו 120 מיליון יורו נטו ל-4 עונות, ושכחלק מההסכם רונלדו יקבל חוזה חסות ענק מפיאט, שבבעלות משפחת אניילי - הבעלים של יובנטוס. גם לוצ'יאנו מוג'י, לשעבר המנכ"ל של יובנטוס, מאשר את ההצעה. יובנטוס עדיין לא הגיבה, אבל כבר התחילה למכור חולצות רונלדו לפי חלק מהדיווחים.

 

רונלדו רונלדו צילום: רויטרס

 

המספרים נראים גדולים מאוד. 30 מיליון יורו נטו זה בערך 60 מיליון יורו ברוטו - כ-40% מתקציב השכר של יובנטוס. אז הקבוצה אולי באמת תצטרך להיות יצירתית כדי להרשות לעצמה את רונלדו (ע"ע הסכם פיאט).

 

מבחינת ריאל מדריד, המכירה של רונלדו - כאמור בן 33 - עשויה לסייע ברכישת "גאלקטיקו" אחר. הבלאנקוס לא רכשו שחקן בסדר גודל כזה מאז חאמס רודריגס ב-2014. אף כוכב, בטח לא שחקן כמו ניימאר, ירצה להיכנס ל"קבוצה של רונלדו". ריאל מדריד, שעם ז'ולן לופטיגו, רוצה להתחיל להצעיר ולבנות את הסגל מחדש (זינאדין זידאן רמז שזה משהו שהוא לא מוכן לעשות) תרצה לעשות זאת בלי שחקן בגילו של רונלדו שהנוכחות שלו במועדון ובחדר ההלבשה היא אדירה.

 

כבר קשה להאמין שהכל זה חלק ממשא ומתן על הסכם חדש לשחקן בן 33. גם קשה לראות את פלורנטינו פרס מוכר את רונלדו - כנראה גדול שחקני ריאל מדריד בכל הזמנים. מצד שני, דברים משוגעים יותר קרו בעבר. יובנטוס מחפשת לעשות "קפיצה" לדרגה של ריאל מדריד וברצלונה - באמת, הכל יכול לקרות. אולי גם מנצ'סטר יונייטד תיכנס לעניין.

 

בקיצור, דרמה. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x