$
ספורט עולמי

אינייסטה - גאון הכדורגל שהוריד את אבא שלו מהפיגומים

אחד מגדולי השחקנים בהיסטוריה פרש היום מברצלונה; הוא צפוי לעבור לסין, ולסייע בכך ליקב המשפחתי להפוך אולי למותג בינלאומי

אוריאל דסקל 17:1727.04.18
באביב 1996, אנדרס אינייסטה בן ה-12 כיכב במדי אלבסטה, נגד קבוצות הילדים של המועדונים המובילים במדינה. הוא נבחר לשחקן הטורניר ומיד אחרי העניק את הראיון הראשון שלו לרדיו קאדנה SER. "מה אביך עושה?", המראיין שאל. "אבי הוא פועל בניין", ענה אינייסטה, "אבל הוא יפסיק לעשות את זה כשאני אהפוך לשחק כדורגל מקצועי. אולי הוא יהיה מנהל עבודה. אני לא יודע, אבל אני רוצה להוריד אותו מהפיגומים".

 

 

 

הילד אנדרס הגיע ללה מאסיה באותה שנה ובלילה הראשון בכה במיטתו - בעצם, כמעט כל השנה הראשונה עברה בבכי ובקשיים אישיים אדירים, רחוק ממשפחתו ועירו, אך הוא - נחוש להוריד את אביו מהפיגומים - נשאר במועדון.
אינייסטה בתנוחה אופיינית אינייסטה בתנוחה אופיינית צילום: רויטרס

 

היום אותו ילד הודיע כי הוא עוזב את ברצלונה לאחר 22 שנה (17 עונות בקבוצה המקצועית). בתקופתו בקבוצה הוא נהפך לאחד מהשחקנים הגדולים בהיסטוריה של המשחק.

 

עדיין לא ידוע היכן הוא יחתום, אך הערכות הן שזה יהיה צ'ונגצ'ינג ליפאן מהסופרליג הסינית עבור סכום של כ-30 מיליון יורו בשנה.

 

הפריצה לסין

 

המעבר של הקשר בן ה-33 - גאון שעדיין יכול לתרום לכדורגל האירופי בכלל ולברצלונה בפרט - לא קשור רק למשכורת שהוא יקבל. הוא הולך לפרוץ לשוק הסיני עם העסק המשפחתי שלו: יקבי Bodega Iniesta.

 

 

אינייסטה בהודעת הפרישה היום אינייסטה בהודעת הפרישה היום צילום: רויטרס

 

היקב, שמייצר יין לא רע בכלל, נמצא בבעלות משפחתו של אינייסטה ומועסקים בו תושבי פונטאלבייה, עיר הולדתו (אוכלוסייה: 1,876 בני אדם). מי שמנהל את היקב הוא חוסה אנטוניו אינייסטה, אביו של אנדרס.

 

בעקבות ההסכם של אינייסטה עם הקבוצה הסינית, היקב ישיק אתר במנדרינית, ויתחילו קמפיין פרסומי בסין. אך חשוב יותר: לפי המארקה, המעבר של אינייסטה לסין יוביל לכך ש-2 מיליון בקבוקי יין אינייסטה יגיעו לסין גם כן בשנה הקרובה.

 

יגידו "פאק כדורגל מודרני", אבל יש בזה משהו מגניב. הילד מעיירה של 1,876 תושבים משתמש בכישורי הכדורגל שלו כדי לבנות עסק מקומי ולהפוך אותו לעסק בינלאומי משגשג שיסייע לעיר הולדתו.

 

 

 

כן, הוא ירוויח לא מעט. ולמה לא בעצם? הוא כבש שערים חשובים בליגת האלופות, כבש שער ניצחון בגמר מונדיאל והכי חשוב - הוא הפך את אבא שלו למנהל עבודה. הוא הוריד אותו מהפיגומים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x