$
ספורט ופוליטיקה

הסלמה גם במונדיאל: בני משפחת המלוכה ושרים בריטיים לא יגיעו לרוסיה בקיץ

לאחר הרעלתו של מרגל רוסי ובתו על אדמת בריטניה וגירוש דיפלומטים רוסים, גוברים הסיכויים שבריטניה תחרים את המונדיאל. גורם בפרלמנט: "מטורף שהמונדיאל מתקיים במדינה שמשתמשת ברצח ככלי חשוב במדיניות חוץ"

שירות כלכליסט 16:0314.03.18

כששר החוץ הבריטי, בוריס ג'ונסון העלה לפני שבוע את האפשרות שאנגליה תחרים את המונדיאל בקיץ האחרון כמחאה על מה שמכונה "ספיי-גייט", הרעלתו של מרגל רוסי לשעבר על אדמת בריטניה - דבריו זכו למחאה וגינוי מצד גורמים רבים. משרדו אף נאלץ להוציא הבהרה על העניין. עם זאת, מאז ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, אישרה שסרגיי סקריפל, סוכן כפול לשעבר, הורעל ביחד עם בתו בסיילסבורי על ידי רעל שיוצר על ידי רוסיה. אנשי הממשל הרוסי טענו שמיי "עושה קרקס" עם האשמות הללו וזימנו את השגריר הבריטי במוסקבה לבירור.

 

היום (ד') נודע כי בריטניה תגרש 23 דיפלומטים רוסים בעקבות הרעלת המרגל ובתו. כך הודיעה ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. לדבריה, לרשותם יעמוד שבוע לעזוב.

 

האווירה המתוחה מעלה שוב את הסבירות שאנגליה אכן תחרים את המונדיאל. על פי מומחה לביטחון וריגול, ד"ר אלכסיי מוראבייאב, קיימת אפשרות סבירה בהחלט שאנגליה תחליט להחרים את המונדיאל. "אפשר להגדיר את מה שקרה כאקט של טרור" אמר ל-sbs.com. "היתה פה הפעלה של רעלים על קרקע של מדינה זרה".

 

באנגליה כבר מדווחים שהנסיך וויליאם, שהיה אמור להגיע כאורח למונדיאל, ידחה את הביקור ברוסיה בגלל האירועים האחרונים. בעוד פוליטיקאים מימין ומשמאל דורשים להחרים את המונדיאל. טום טוגנדהאד, יו"ר של וועדת ענייני החוץ בפרלמנט הבריטי, אמר: "זה מטורף שהמונדיאל מתקיים במדינה שמשתמשת ברצח ככלי חשוב במדיניות חוץ. החרמה של המונדיאל צריכה להיות על השולחן. אני גם חושש מתגובה של הממשלה הרוסית נגד אוהדים בריטים שיגיעו למשחקים,.

 

כרגע אין דיון רציני על החרמת המונדיאל, אך ככל שהמתח יעלה - כך תעלה האפשרות הזו יותר.

 

הקמע של המונדיאל ברוסיה הקמע של המונדיאל ברוסיה צילום: אי פי איי

 

מספר כרטיסים שנמכרו עד כה: 1.3 מיליון

 

בינתיים, פיפ"א מפרסמת את נתוני הכרטיסים למונדיאל אמש לפני תחילת הסבב השלישי של מכירת כרטיסים היום. עד אתמול נמכרו 1,303,161 כרטיסים למשחקים מאז ספטמבר 2017, מספר שווה ערך ל-65% מהכרטיסים שיוצעו למכירה במונדיאל. 45% מהכרטיסים הוקצו לתושבי רוסיה.

 

כאמור, הכי הרבה כרטיסים נמכרו עד כה לרוסים. מיד אחריהם: ארה"ב, ברזיל, גרמניה, קולומביה, מקסיקו, סין, ארגנטינה, פרו, אוסטרליה ואנגליה. מיד אחריהם: פולין, ספרד, הודו, מצרים, צרפת, שווייץ, יפן, בלגיה, פינלנד, פורטוגל, איסלנד, שבדיה, ישראל, דרום קוריאה, איטליה, קרואטיה, מרוקו, איראן, ניגריה, טורקיה, ערב הסעודית, אורוגוואי, דנמרק וקנדה.

 

מבחינת מספר תושבים, ישראל שנייה ברשימה של "רוכשות הכרטיסים המצטיינות" אחרי פינלנד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x