שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ישראלי

רשמי: עופר עיני עוזב את הההתאחדות לכדורגל

עיני הודיע כי לא ימשיך בתפקידו כיו"ר ההתאחדות לכדורגל ויסיים את הקדנציה שלו ב-31 ביולי. שטרן חלובה המועמד המוביל להחליפו

ynet ושירות כלכליסט 14:3812.03.18

עופר עיני הודיע כי לא ימשיך בתפקידו כיו"ר ההתאחדות לכדורגל ויסיים את הקדנציה שלו ב-31 ביולי. שטרן חלובה המועמד המוביל להחליפו.

 

אחרי ארבע שנים בתפקיד, עיני הודיע בישיבת ההנהלה שנערכה במשרדי ההתאחדות כי הוא מניח את המפתחות ומסיים את תפקידו. למרות לחצים שהופעלו עליו להישאר, הוא החליט לעזוב, בין היתר בגלל רצונו להשקיע יותר בעסקיו הפרטיים.

 

עיני, שרצה להיות חלק מוועדת האיתור לבחירת המאמן הלאומי הבא, לא יהיה שותף לתהליך בעקבות החלטתו לעזוב.

 

עיני נכנס להתאחדות הכדורגל כמינוי "עצמאי" שנועד לטפל בבעיות החובות הקשים שנקלעה אליה ההתאחדות תחת שלטונו של אבי לוזון (יותר מ-80 מיליון שקל). עיני צמצם את החובות עם מספר מהלכים אגרסיביים והחל בתהליך הבראה שעדיין לא הגיע לסיומו.

 

עופר עיני עופר עיני צילום: עוז מועלם

 

בספטמבר אמר עיני: ש"עד סוף השנה אקבל החלטה אם להמשיך כיו"ר ההתאחדות לכדורגל. השיקול המרכזי שלי הוא שאני רוצה להיות בטוח שאני יכול לשנות"

ייתכן מאוד שעיני מבין שאין לו את המנדט לשנות את ההתנהלות של ההתאחדות לכדורגל.

 

הנהלת ההתאחדות לכדורגל מורכבת מנציגי קבוצות, כאשר קבוצות ליגת העל מקבלות קול בעל משקל כבד יותר. מדובר בניגוד אינטרסים ברור במיוחד לאור העובדה שאותן קבוצות מנהלות גם את מינהלת הליגות המקצועיות. רו"ח עופר אלקלעי, שערך חקירה חשבונאית של חובות ההתאחדות לכדורגל, הצביע על ניגוד האינטרסים הזה, ובראיון לכלכליסט ב-2016 אף ציין כי "רק פטיש 5 קילו יכול לתקן את ההתאחדות לכדורגל".

 

לזכותו של עיני תזקף העובדה שהצליח לצמצם את החובות - שעל פי הדוחות האחרונים עומדים על פחות מ-10 מיליון שקל. עם זאת, נבחרת ישראל - תחתיו - הגיעה לשפל מקצועי ותדמיתי.

 

״אני מתלבט כבר מספר חודשים באשר להמשך דרכי וברגע שגמלה בלבי ההחלטה לא להמשיך לקדנציה נוספת אני מביא אותה לידיעתכם", מסר עיני. "בחרתי להגיע לכדורגל כדי להמשיך לשרת את החברה שאני גאה להיות חלק ממנה ולעולם אשמח לתרום ככל יכולתי לטובתה. אמשיך לעשות כן עד לסיום תפקידי ואף ביתר שאת. אני יכול רק לקוות כי מי שיבחר בעתיד לתפקיד הבכיר ביותר בכדורגל הישראלי, על חובותיו ועל זכויותיו, ייטיב להבין כי הכדורגל הוא הרבה יותר ממשחק. עוצמתו, יכולותיו ומרכזיותו של הכדורגל בחיי החברה ייחודיים ובעלי משמעות גדולה והאחריות המוטלת על כתפי מנהליו, ובראשם יו״ר ההתאחדות, מחייבת. אני מודה לחברי ההנהלה על עבודה משותפת ופוריה. אני מתחייב כי אמשיך לסייע לכדורגל הישראלי בכל דרך אפשרית גם לאחר סיום תפקידי כיו״ר, אבל מבקש להבהיר כי עד סיום כהונתי לא תועלה בישיבת ההנהלה שום הצעה שתכליתה שינוי תקנוני שיבטיח לי תפקיד כלשהו. כמו כן, לא אקח חלק בבחירת ועדת האיתור לקביעת המאמן הבא של נבחרת ישראל. את זה אני משאיר להחלטת חברי וחברות ההנהלה. יש רבים שמגיעה להם מלה טובה, ובראשם ממלא מקומי תמיר גילת שעשה לילות כימים לטובת הענף ולגזבר דודי גיל, שסייע בהתנדבות בכל עת ובכל שנדרש. יש בהתאחדות לכדורגל עובדים נפלאים, שעושים את מלאכתם מתוך תחושת שליחות וגם להם מגיעה תודה. אני מצפה שמערכת הבחירות תהיה הוגנת ותקפיד לשמור על כבוד המועמדים ובעיקר על כבודם של ההנהלה, ההתאחדות והכדורגל. איחולי הצלחה לכלי מי שמעוניין בתפקיד וראוי לו״.

 

שטרן חלובה, מחליפו הפוטנציאלי של עיני, הוא אחד האנשים החזקים ביותר בכדורגל הישראלי זאת למרות שניהל את צפרירים חולון והפרופיל התקשורתי שלו נמוך מאוד. הוא צריך לקבל את המנדט מהמועדונים ומרכזי הספורט לבחירתו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x