• תפריט
אירועי ספורט

אופ"א תחלק 371 מיליון יורו ל-24 הנבחרות שיעפילו ליורו 2020

24 הנבחרות שיתמודדו באליפות אירופה לכדורגל (יורו) ב-2020 יקבלו 371 מיליון יורו בכספיי זכייה - 70 מיליון יורו יותר מאשר הטורניר הקודם שנערך בצרפת. כל נבחרת שתתמודד בטורניר, שייערך במספר מדינות באירופה, תקבל מינימום 9.25 מיליון יורו

שירות כלכליסט 13:3228.02.18

24 הנבחרות שיתמודדו באליפות אירופה לכדורגל ב-2020 יקבלו 371 מיליון יורו בכספיי זכייה - 70 מיליון יורו יותר מאשר הטורניר הקודם שנערך בצרפת. כל נבחרת שתתמודד בטורניר, שייערך במספר מדינות באירופה, תקבל מינימום 9.25 מיליון יורו.

 

אופ"א הכריזה על השינוי השבוע בקונגרס השנתי שלה. הזוכה ביורו 2020 תקבל 34 מיליון יורו (עלייה מ-27 מיליון יורו שקיבלה נבחרת פורטוגל ביורו 2016). יורו 2020 ישוחק ב-12 ערים שונות ברחבי אירופה. אצטדיון וומבלי שבלונדון יארח את הגמר ב-12 ביולי.

 

אלכסנדר צ'פרין אלכסנדר צ'פרין צילום: איי אף פי

 

 

מרטין קאלן, מנהל התחרויות של אופ"א, ציין שאירוח המשחקים בגרסה הפאן-אירופאיות שלו "יהיה אתגר" ו"פרויקט מסובך" שייערב 7 מטבעות שונים ו-11 שפות. לארח את הטורניר, בשנתו השישים, ברחבי אירופה היה רעיון של מישל פלאטיני, שקיבל קולות בבחירות לנשיאות אופ"א עבור הבטחה שיותר מדינות באירופה יארחו טורנירים גדולים. פלאטיני הודח מנשיאות אופ"א בגלל שחיתות.

 

בינתיים, נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, אמר שהוא ימשיך "להילחם עם השיניים" כדי "להחזיר איזון תחרותי" לתחרויות המועדונים של אירופה. "מה הנקודה של יצירת הכנסות שיא אם זו רק צבירה של הון?" אמר צ'פרין. "המשחק ברמה של המועדונים צריך שינוי רציני. אנחנו חייבים לחלום בגדול אבל אני לא יכול להבטיח לכם את הירח בגלל שאני לא סוחר חלומות, אני לא פוליטיקאי. אני אלחם בשיניים כדי שיהיו צעדים שיחזירו מעט איזון תחרותי אבל אני יכול להגיד שבגללן מועדונים כמו סטיוואה בוקרשט או הכוכב האדום בלגרד ירימו את גביע ליגת האלופות". שני המועדונים זכו בגביע האלופות הישן ב-1986 ו-1991 בהתאמה, אך הסיכוי שזה יקרה כיום - עם פערים ענקיים במשכורות השחקנים ובשווי השחקנים - הוא כמעט אפסי.

 

צ'פרין דיבר לאחרונה על תקרת שכר ותקרת יוקרה בגביעים של אופ"א.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x