$
אירועי ספורט

בשל שינויי אקלים: כמחצית מהמארחות של אולימפיאדות החורף לא יוכלו לארח שוב

לאחרונה פורסם מחקר מתמשך שנערך על ידי חוקרים מקנדה, סין ואוסטריה על כך שמתוך 20 ערים שאירחו עד כה את אולימפיאדות החורף, 9 לא יוכלו לעשות זאת שוב כתוצאה משינויי האקלים והתחממות כדור הארץ

שירות כלכליסט 10:4112.02.18

אוליפיאדת החורף בפיונגצ'אנג דרום קוריאה נפתחה בתנאי מזג אוויר טובים עבור ספורט החורף, אבל ייתכן מאוד שבגלל התחממות גלובלית, יהיה קשה הרבה יותר לארח אולימפיאדות חורף עם מזג אוויר מתאים.

 

 

 

 

אולימפיאדת חורף. על פי המחקר של סקוט, 9 מתוך 20 המארחות של אולימפיאדות החורף לא יהיו בעלות מזג אוויר אמין לאולימפיאדת חורף. בין המארחות שהסביבה שלהן תתחמם ולא תאפשר שלג: סוצ'י, המארחת האחרונה לפני פיונגצ'אנג. גרמיש-פרטנקירכן (גרמניה), ו-וונקובר (קנדה). אולימפיאדת חורף. על פי המחקר של סקוט, 9 מתוך 20 המארחות של אולימפיאדות החורף לא יהיו בעלות מזג אוויר אמין לאולימפיאדת חורף. בין המארחות שהסביבה שלהן תתחמם ולא תאפשר שלג: סוצ'י, המארחת האחרונה לפני פיונגצ'אנג. גרמיש-פרטנקירכן (גרמניה), ו-וונקובר (קנדה). צילום: רויטרס

 

לאחרונה פורסם מחקר שנערך על ידי חוקרים מקנדה, סין ואוסטריה על כך שמתוך 20 ערים שאירחו עד כה את אולימפיאדות החורף, 9 לא יוכלו לעשות זאת שוב כתוצאה משינויי האקלים והתחממות כדור הארץ.

 

המחקר נערך בהובלת פרופ' דניאל סקוט, מומחה בתחום של שינוי האקלים מאוניברסיטת ווטרלו בקנדה. פרופ' סקוט משתף פעולה עם גרינפיס להעלאת המודעות לנושא של שינוי האקלים וההתחממות הגלובאלית, ובמהלך המשחקים האולימפיים מתוכננת גם פעילות מחאה נגד נותנת החסות הראשית, סמסונג, שהמדיניות המזהמת שלה תורמת ישירות להתחממות הגלובלית.

 

על פי המחקר של סקוט, 9 מתוך 20 המארחות של אולימפיאדות החורף לא יהיו בעלות מזג אוויר אמין לאולימפיאדת חורף. בין המארחות שהסביבה שלהן תתחמם ולא תאפשר שלג: סוצ'י, המארחת האחרונה לפני פיונגצ'אנג. גרמיש-פרטנקירכן (גרמניה), ו-וונקובר (קנדה).

 

אוסלו (נורבגיה), אינסברוק (אוסטריה), שאמוני (צרפת), סרייבו (בוסניה), גרנובל (צרפת) וסקווה ואלי (ארה"ב) יהיו בעלות "סיכון גבוה" לא לארח את האולימפיאדה פעם נוספת בין 2041 ל-2070. כיום, כל המארחות, "אמינות מספיק" בשביל לארח - מבחינת טמפרטורות.

 

לפי המחקר: "ניהול סיכוני מזג אוויר יהיה הרבה יותר חושבים בדורות הקרובים מאחר הטמפטרטורות הממוצעות היכן שהתקיימו אולימפיאדות חורף יתחממו בין 1.9 מעלות ל-2.1 מעלות עד אמצע המאה הנוכחית ו-2.7 מעלות עד 4.4 מעלות בחלק האחרון של המאה.

 

המארחת כיום והמארחת ב-2020, בייג'ינג, אמורות להיות במצב סביר מבחינת מזג האוויר בעתיד.

 

למחקר המלא כאן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x