$
ספורט עולמי

הפציעה של קאזינס עשויה לשנות את ה-NBA

הסנטר של ניו אורלינס פליקנס עומד בפני עתיד לא ברור וצפוי לאבד מיליונים בחוזה הבא שלו. קבוצתו נותרה עם עתיד לא ברור

אוריאל דסקל 09:3228.01.18

בעונה שעברה דימרקוס קאזינס הועבר מסקרמנטו קינגס לניו אורלינס פליקנס - מעבר שמנע ממנו לקבל חוזה מסקרמנטו בשווי של יותר מ-200 מיליון דולר.

 

 

 

 

קאזינס נמצא בסיומו של חוזה בשווי של כ-16 מיליון דולר בשנה קאזינס נמצא בסיומו של חוזה בשווי של כ-16 מיליון דולר בשנה צילום מסך: Youtube

 

קאזינס, שנמצא בסיומו של חוזה בשווי של כ-16 מיליון דולר בשנה, היה יכול לקבל חוזה "סופר מקס" מסקרמנטו כחלק מהסכם העבודה החדש של הליגה עם איגוד השחקנים, הסכם שמעניק בונוס לשחקנים שנשארים בקבוצה שבחרה בהם בדראפט וזכו בתארים אישיים. כתוצאה מהמעבר של קאזינס הוא "איבד" את האפשרות לקבל 30-35 מיליון דולר נוספים בחוזה שלו, שכאמור מסתיים בסוף העונה הנוכחית (ב-NBA שחקן עובר מקבוצה אחת לקבוצה אחרת עם החוזה שהוא חתום עליו).

 

קאזינס פרח העונה בניו אורלינס והוביל אותה למקום חמישי במערב כשפלייאוף ראשון שלו כשחקן ממש אפשרות ריאלית והשווי שלו כשחקן בשוק השחקנים ללא חוזה בקיץ 2018 נמצא בשיאו (כלומר, הסיכוי שלו לקבל חוזה מקסימלי רגיל גבוה מאוד). עם 25.2 נקודות למשחק, 12.9 ריבאונדים ו-5.4 אסיסטים "בוגי" נבחר לחמישיית האולסטאר של המערב לצד חברו לקבוצה, אנתוני דיוויס. ואולם, ביום שישי בערב הוביל את הפליקנס לניצחון ביוסטון ואז נחת רע על רגלו וגיד האכילס נקרע - אחת מהפציעות הקשות ביותר לספורטאי מקצועני בכלל ולכדורסלן בפרט, בטח בגובה ובמשקל של קאזינס (2.11 מטר, 122 ק"ג). "בדיוק התחלנו ריצה טובה, אנחנו התחלנו לשחק ממש טוב" ביכה אלווין גנטרי, המאמן של הפליקנס, את מר גורלו.

 

 

קאזינס עם דיוויס. נגמרה השותפות? קאזינס עם דיוויס. נגמרה השותפות? צילום: רויטרס

 

כעת העתיד של קאזינס לא ברור כלל. קשה להאמין שהוא יקבל חוזה מקסימום (30% מתקציב שכר של קבוצה) ב-NBA, קשה להאמין שקבוצה תהמר עליו עכשיו עם הפציעה הזו.

 

הפציעה הזו דרמטית במיוחד עבור ניו אורלינס פליקנס, שתלתה את כל התקוות שלה על קאזינס ודיוויס. פציעתו מחייבת את הפליקנס להיכנס למחשבות לגבי עתיד המועדון.

 

העניין הוא שהפליקנס הם כרגע מועדון במצב בעלות כאוטי (מאבק שליטה בין חברי משפחת בנסון), שנמצא בשוק קטן ותקציב השכר שלו גבוה מדי (השישי הכי גבוה בליגה). כמו כן, שחקנים כגון עומאר אשיק ואלכסיס איינקה נמצאים במועדון עם חוזים גבוהים מדי, שתוקעים את תקציב השכר לטווח הארוך.

 

כמו כן, ההשלכות של הפציעה של קאזינס גדולות יותר מהפליקנס בלבד.

 

דיוויס - הכוכב הגדול ואחד השחקנים הטובים בליגה - רוצה "לנצח עכשיו". אחרי שנים בהם הפליקנס לא בנו סביבו קבוצה מספיק טובה, אין לו זמן בקריירה שלו להליך בנייה מחדש ללא קאזינס לצידו.

 

התחושה בארה"ב היא שהמועדון במצב נוראי וייתכן מאוד שבקיץ דיוויס - בדומה לחברו קיירי איירווינג - ידרוש מעבר לקבוצה עם סיכוי לזכות באליפות. ניו אורלינס עשויים לגלות שהדרך היחידה שלהם להיבנות מחדש זה על ידי טרייד על הנכס הכי גדול שלהם.

 

קאזינס ודיוויס, עם סגל בינוני למדי מסביבם, היו יכולים לעשות נזק רציני לכמעט כל קבוצה שהיו נפגשים איתה בפלייאוף. זה כבר לא יקרה העונה. ספק אם זה יקרה מתישהו בעתיד. הנזק בגיד האכילס של קאזינס עושה נזק למועדון כולו ועשוי להשפיע על גורלות של קבוצות אחרות בליגה
בטל שלח
    לכל התגובות
    x