$
ספורט ישראלי

בית"ר ירושלים החליטה לסגור את היציע המזרחי

בעקבות הקריאות הגזעניות מול סכנין ועונש הורדת הנקודות על תנאי שעומד נגד הקבוצה, החליטו במועדון על מספר צעדים דרסטיים, כולל שלילת מינויים: "אנו מסירים את הכפפות במאבק באלימות ובגזענות. מי שמתנהג כך אינו יכול להיקרא אוהד בית"ר"

נדב צנציפר, ynet 08:4323.01.18

החשש בבית"ר ירושלים מהפעלת העונש על תנאי שעומד כנגדה ממרץ בשנה שעברה של הפחתת נקודות בשל קריאות מצד חלק מאוהדיה במשחק אתמול (שני) נגד בני סכנין (2:4), גרם למועדון להודיע לפנות בוקר להוציא הודעה עם צעדים מידיים נגד אוהדיה.

 

 

 

כאמור, בחודש מרץ, בעקבות קריאות גזעניות נגד אחמד עאבד במשחק רבע גמר הגביע בשנה שעברה נגד עירוני קריית שמונה, הורדו לקבוצה שתי נקודות, שהוחזרו בעקבות הערר לאמנון סטרשנוב, שהטיל עונש על תנאי לשנה על הפחתת הנקודות.

 

בהתאחדות ממתינים לדו"ח שופט המשחק על מנת לבחון את הקריאות. בית"ר תועמד כנראה לדין ועדיין לא ברור אם יופעל עונש הפחתת הנקודות, כרגע ההערכה היא כי לאור הנסיבות של הקריאות המכוונות הן לא יופחתו.

 

בית"ר הודיעה כי בשל הקריאות אמש בטדי היא החליטה לבצע מספר פעולות מיידיות: סגירת היציע המזרחי עד להודעה חדשה כבר מהמשחק ביום חמישי נגד הפועל מרמורק (משחקה הביתי הבא בליגה יהיה נגד מכבי חיפה), יחד עם הנחיות לשחקנים שלא לפנות ליציעים מהם יופנו קריאות גזעניות ושלילת מינויים. 

 

בבית"ר הפנו אצבע מאשימה לנושא היחידה למניעת אלימות בספורט שאינה מתפקדת, כל זאת כשאל המשחק הגיעה שרת הספורט מירי רגב, שאף העלתה סרטון כשצעיף בית"ר על צווארה.

 

 

אוהדי בית"ר ירושלים עם שחקני בית"ר ירושלים אוהדי בית"ר ירושלים עם שחקני בית"ר ירושלים צילום: ראובן שוורץ

 

 

לפנות בוקר הוציאה בית"ר הודעה רשמית: "אנו מסירים את הכפפות בכל בנוגע למאבק הגלוי באלימות ועוד יותר בגזענות. אנו חשים שאט נפש ולכן מעתה נלחם באותם אוהדים אשר פוגעים ללא הכר במועדון וזאת לאור התנהגות חלק מהקהל במשחק מול בני סכנין. מצער ומכאיב כי בעונה נפלאה שכזו ולאחר שנה של שיפור משמעותי בהתנהלות ובהתנהגות הקהל בכל הנוגע למאבק של כל המועדון באלימות ובגזענות, לא כל שכן תוך הצלחה כבירה מבחינה מקצועית, בה הקבוצה נמצאת רק כנקודה מהמקום הראשון וכובשת כמות שערים מסחררת תוך תצוגות כדורגל מהנות, אנו מתעסקים בקריאות גזעניות ונאצות הפוגעות במועדון באופן ישיר מתוך כוונה שאין בה אלא להרוס. מי שמתנהג כך אינו יכול להיקרא אוהד בית"ר. אנו חשים מופקרים ובודדים אל מול תופעות אלו, אזלת ידה של היחידה המיוחדת למניעת אלימות הורגשה סביב המשחק מול בני סכנין".

 

אלי אוחנה אינו מתכוון להעמיד לדין את הקפטן איתי שכטר נוכח התנהגותו, כשסימן ליוסי בניון לעלות לחימום לקראת כניסה למגרש. "זה היה כמו מרד שחקנים, אפילו בסוף שכטר דיבר על גיל לבנדה ולא על המאמן", הודו בבית"ר.

 

בני בן זקן ניסה לשמור על קו מפויס מול הקפטן שלו: "אתם מקצינים את הסיטואציה, אנחנו עובדים ביחד בלי אגו ונהנים. בלהט הרגע קפטן מגיע ובניון כבר קיבל הוראה לחימום. בסופו של דבר מתעסקים בכדורגל, אצלכם זה פעם קריאות נגדי, עכשיו זה. אני מסתכל על מבחן התוצאה ובמובן הזה אנחנו עושים עבודה טובה. בסופו של יום יש הצלחה ולכולם יש חלק בה. אנחנו רוצים לשמור עליה ולהיראות כמה שיותר טוב. ביקשנו קבוצה שמחה על מנת לתת תמונה למה שקורה באימונים. אצלכם כל פעם יש שאלה אחרת שלא קשורה לכדורגל".

 

בן זקן התכוון לפתוח עם קריאף במקום פול אקוקו, שעלה ב-11 בסופו של דבר והציג יכולת חלשה, שהובילה לחילוף אחרי חצי שעה. אקוקו יושאל לקבוצה אחרת, כשמ.ס אשדוד עשויה לקלוט אותו.

 

הכניסה של בניון במחצית השנייה הרגיעה מעט את האווירה סביבו. במכבי פ"ת הבהירו כי בשיחות עם נציגיו נדרש חוזה לשנה וחצי, ולכן העסקה לא יצאה לפועל בשלב זה. עדיין לא ברור אם בית"ר תתחזק בסופו של דבר בבלם, כשהמטרה כרגע היא להחתים שחקן לקישור. אריק סאבו, שיישאר בקבוצה, צפוי לחזור להרכב מול מרמורק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x