$
ספורט ופוליטיקה

הופ סולו תתמודד על נשיאות התאחדות הכדורגל האמריקאית

השוערת של נבחרת כדורגל הנשים של ארה"ב שזכתה בגביע העולם, העלתה את מספר המועמדים עומד כעת על 8. סולו:"אנחנו צריכים שאנשים נלהבים וחכמים יובילו את הכדורגל האמריקאי"

שירות כלכליסט 09:1612.12.17
הופ סולו, השוערת של נבחרת כדורגל הנשים של ארה"ב שזכתה בגביע העולם, מתמודדת על נשיאות ההתאחדות האמריקאית. כך שמספר המועמדים עומד כעת על 8.
"אנחנו צריכים שאנשים נלהבים וחכמים יובילו את הכדורגל האמריקאי", כתבה סולו. "האסטרטגיה העסקית בכדורגל האמריקאי לא יכולה להמשיך להיות מבוססת על רווח לפני התקדמות. ההתאחדות צריכה לייצג פיתוח של כדורגל נוער בארה"ב. אני יודעת בדיוק מה הכדורגל האמריקאי צריך לעשות, אני יודעת בדיוק כיצד לעשות את זה, ויש לי את היכולות לעשות זאת". "אנחנו צריכים שאנשים נלהבים וחכמים יובילו את הכדורגל האמריקאי", כתבה סולו. "האסטרטגיה העסקית בכדורגל האמריקאי לא יכולה להמשיך להיות מבוססת על רווח לפני התקדמות. ההתאחדות צריכה לייצג פיתוח של כדורגל נוער בארה"ב. אני יודעת בדיוק מה הכדורגל האמריקאי צריך לעשות, אני יודעת בדיוק כיצד לעשות את זה, ויש לי את היכולות לעשות זאת". צילום: אי פי איי

 

בשבוע שעבר דווח כי הנשיא הנוכחי סוניל גולאטי לא יתמודד על כהונה רביעית, אלא ימקד את מאמציו בהצעה המשותפת לאירוח מונדיאל 2026.

 

סולו, השוערת המפורסמת ביותר בכדורגל הנשים, הכריזה על המועמדות שלה באמצעות המדיה החברתית, והדגישה את ההישגים שלה. תוך כדי היא גם העבירה ביקורת על השלטון הנוכחי.

 

לפי הדיווחים, סולו כבר השיגה את שלוש החתימות הנחוצות מחברים בעלי זכות הצבעה על מנת שתוכל להתמודד. תאריך היעד האחרון להגשת מועמדות נקבע להיום, כשההצבעה מתוכננת לפברואר.

 

"אנחנו צריכים שאנשים נלהבים וחכמים יובילו את הכדורגל האמריקאי", כתבה סולו. "האסטרטגיה העסקית בכדורגל האמריקאי לא יכולה להמשיך להיות מבוססת על רווח לפני התקדמות. ההתאחדות צריכה לייצג פיתוח של כדורגל נוער בארה"ב. אני יודעת בדיוק מה הכדורגל האמריקאי צריך לעשות, אני יודעת בדיוק כיצד לעשות את זה, ויש לי את היכולות לעשות זאת".

 

סולו מצטרפת למרוץ צפוף, שכולל את שחקני הנבחרת לשעבר אריק ווינאלדה, קייל מרטינו ופול קליגורי, סטיב גאנס – שחקן לשעבר שהפך לעורך דין ומייעץ לקבוצות הפרמיירליג בעניינים עסקיים ומעורב בתכניות נוער ואימון, מייק וינוגרד, ששיחק בישראל, פול לפויטנט מנהלן כדורגל והבנקאי לשעבר של גולדמן זאקס קרלוס קורדיירו, סגנו של דולאטי שהפתיע כשהודיע שיתמודד נגדו ונחשב כהמשך ישיר של המדיניות של גולאטי מבחינת השאיפות הבינלאומיות של ארה"ב.

 

נשיאת Soccer United Marketing קאתי קרטר אמרה כי היא שוקלת להתמודד.

 

סולו נחשבה לפרקים לדמות שנויה במחלוקת גם בחיים האישיים שלה וגם בקריירה. ההתאחדות האמריקאית השעתה אותה לשישה חודשים לאחר הדחתה המפתיעה של הנבחרת ברבע גמר אולימפיאדת ריו 2016 לאחר שהעבירה ביקורת על הנבחרת השבדית, שלה קראה "חבורת פחדניות", בשל משחק ההגנה שהציגו.

 

לאחרונה היא עלתה לכותרות לאחר שהאשימה כי נשיא פיפ"א לשעבר ספ בלאטר הטריד אותה מינית בטקס הענקת כדור הזהב ב-2015.

 

כניסתה למרוץ על נשיאות ההתאחדות מבטיחה כי תהיה נציגות למשחק הנשים מצד מישהי שמבינה את הבעיות שעומדות בפני ארה"ב, כמו פערי השכר. סולו הביעה את דעתה בנושאים האלה לא פעם.

 

כשחקנית היא ייצגה את ארה"ב 202 פעמים, וזכתה ביחד עם הנבחרת במדליות זהב אולימפיות (ב-2007 ו-2011?). סולו (36) הייתה חברה גם בנבחרת שזכתה בגביע העולם ב-2015. עם זאת, היא לא חזרה לנבחרת מאז אותה השעיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x