$
ספורט ופוליטיקה

פיפ"א מתעלמת מהוכחות שנבחרת רוסיה השתמשה בממריצים

חושף השחיתויות גריגורי רודצ'נקוב אישר כי יש בידיו ראיות שחושפות שעשרות שחקני כדורגל - כולל שחקנים בינלאומיים - הרוויחו מהתוכנית הממשלתית לסימום ספורטאים

שירות כלכליסט 15:3926.11.17
ההגרלה הנוצצת של הבתים במונדיאל שתתקיים השבוע בקרמלין עלולה להידחק לפינה על ידי ההאשמות החדשות, לפיהן שחקני הכדורגל הרוסים – והאדם שאחראי על ארגון הטורניר בקיץ – מעורבים בשערוריית הסמים בעידוד הממשלה.
נבחרת רוסיה. חמישה חודשים לאחר שנחשף כי כל חברי הסגל של רוסיה למונדיאל 2014 נחקרו בשל חשד לצריכת סמים, נחשף כעת כי בפיפ"א עוד לא פנו לרודצ'נקוב, על אף שהועברו אליהם פרטי הקשר של עורך דינו ואף שהוא הביע עניין לדבר. נבחרת רוסיה. חמישה חודשים לאחר שנחשף כי כל חברי הסגל של רוסיה למונדיאל 2014 נחקרו בשל חשד לצריכת סמים, נחשף כעת כי בפיפ"א עוד לא פנו לרודצ'נקוב, על אף שהועברו אליהם פרטי הקשר של עורך דינו ואף שהוא הביע עניין לדבר. צילום: איי אף פי

 

חושף השחיתויות גריגורי רודצ'נקוב אישר לאתר Sportsmail באמצעות עורך הדין שלו, כי יש בידיו ראיות שחושפות כי עשרות שחקני כדורגל, כולל שחקנים בינלאומיים, הרוויחו מהתוכנית הממשלתית.

 

חמישה חודשים לאחר שנחשף כי כל חברי הסגל של רוסיה למונדיאל 2014 נחקרו בשל חשד לצריכת סמים, נחשף כעת כי בפיפ"א עוד לא פנו לרודצ'נקוב, על אף שהועברו אליהם פרטי הקשר של עורך דינו ואף שהוא הביע עניין לדבר.

 

ויטאלי מוטקו, סגן ראש הממשלה וראש הוועדה המארגנת של רוסיה, הפך גם הוא מעורב בפרשה.

 

החשיפה החדשה עלולה להכתים את הספירה לאחור לקראת המונדיאל ולהעלות שאלות חדשות לגבי ההתאמה של רוסיה לארח את האירוע. קיים גם חשש שבכירים או שחקנים רוסיים יעמדו בפני תביעות בשל צריכת חומרים אסורים.

 

ג'ים וולדן, עורך דינו האמריקאי של רודצ'נקוב, אישר כי הוא מוכן ומזומן לסייע לפיפ"א, והוסיף כי בידיו ראיות לכך שעשרות שחקני כדורגל לקחו חלק בקנוניה. בתשובה לשאלה האם רודצ'נקוב, שנמצא במעצר הגנתי בארה"ב, מוכן לחלוק את הראיות עם פיפ"א, ענה עורך הדין: "כן, והטלפון והמייל שלי פתוחים".

 

את ההגרלה המתוקשרת שתתקיים ביום שישי הבא ינחו גארי ליניקר ועיתונאית הספורט הרוסית מריה קומנדנאבה. כמו כן ישתתפו בטקס מפורסמים ושחקני כדורגל. הוא ישודר ברחבי העולם וצפווים לצפות בו מיליוני אנשים.

 

בכירים רוסיים אמורים לקחת חלק בטקס. ביניהם מוטקו - שר הספורט לשעבר ואחד האנשים המקורבים לנשיא ולדימיר פוטין.

 

מוטקו מואשם שהיה מעורב באופן אישי בתכנון מערכת הסימום הממשלתית. הוא מכחיש בתוקף את ההאשמות, שבראשן המעורבות שלו. מוטקו אף מטיל ספק במהימנות המידע שבידי רודצ'נקוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x