שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכישות

הבעלים של ארסנל מעוניין לרכוש את אנדרלכט הבלגית

אלישר אוסמנוב, מבעלי המניות הגדולים של ארסנל, הביע עניין ברכישת האלופה הבלגית אנדרלכט; מחיר הרכישה הנוכחי עומד על 80 מיליון יורו עבור 75% ממניות המועדון

שירות כלכליסט 13:5222.11.17
אלישר אוסמנוב, מבעלי המניות הגדולים של ארסנל, הביע עניין ברכישת האלופה הבלגית אנדרלכט. אוסמנוב ייאלץ להתמודד מול היזמים הבלגים ווטר ונדנהאוט ופול גסנס בניסיון להשתלט על המועדון. מחיר הרכישה הנוכחי עומד על 80 מיליון יורו עבור 75% ממניות המועדון.
אלישר אוסמנוב. דובר של חברת האחזקות USM של אוסמנוב לא שלל את האפשרות של השקעה במועדון הבלגי. "אוסמנוב קיבל מספר הצעות, כולל רעיון הקשור לרכישת אנדרלכט, אך לא התקבלה עדיין כל החלטה בנושא", אישר הדובר. "אוסמנוב נותר אוהד ובעל מניות נאמן ומחויב לארסנל". אלישר אוסמנוב. דובר של חברת האחזקות USM של אוסמנוב לא שלל את האפשרות של השקעה במועדון הבלגי. "אוסמנוב קיבל מספר הצעות, כולל רעיון הקשור לרכישת אנדרלכט, אך לא התקבלה עדיין כל החלטה בנושא", אישר הדובר. "אוסמנוב נותר אוהד ובעל מניות נאמן ומחויב לארסנל". צילום: בלומברג

 

אוסמנוב, המיליארדר ממוצא אוזבקי, מחזיק ב-30% ממניות ארסנל, אך הבעלים הנוכחי של המועדון, סטן קרונקי מצפון לונדון, הרחיק אותו כך שאין לו השפעה רבה על הנעשה.

 

דובר של חברת האחזקות USM של אוסמנוב לא שלל את האפשרות של השקעה במועדון הבלגי. "אוסמנוב קיבל מספר הצעות, כולל רעיון הקשור לרכישת אנדרלכט, אך לא התקבלה עדיין כל החלטה בנושא", אישר הדובר. "אוסמנוב נותר אוהד ובעל מניות נאמן ומחויב לארסנל".

 

אנדרלכט מקיימת מגעים עם מספר צדדים מעוניינים, ביניהם הצמד גסנס – ונדנהאוט, שני יזמים בלגים שפנו למועדון מבריסל הרבה לפני שאוסמנוב נכנס לתמונה.

 

גסנס עומד בראש קונסורציום הבנייה השנוי במחלוקת Ghemlanco, שמתקשה לקדם את בניית האצטדיון בבריסל לאירוח משחקי יורו 2020. לונדנהאוט תפקיד בכיר בתעשיית הטלוויזיה של בלגיה.

 

ב-2008 אנדרלכט שינתה את המעמד שלה ממלכ"ר לחברה בע"מ, רמז ראשון לכוונות של משפחת וונדן סטוק למכור את המועדון. הבעלים הנוכחיים שמרו על 25% מהמניות למקרה שיאלצו לחסום ניסיון השתלטות או להטיל וטו על החלטות חשובות.

 

"אנדרלכט בוחנת בזהירות את כל ההצעות", נמסר בהצהרה שפרסם המועדון. "ההצעות נבחנות לפי הערך המוסף שהן מספקות למועדון ויש מדד ברור: מצבה של הקבוצה חייב להיות טוב יותר בטווח הארוך. נמשיך להגיב רק אם יהיה הסכם רשמי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x