$
ספורט עולמי

נשיא לה ליגה מאשים את סיטי וסן ז'רמן ב"הונאה פיננסית"

חוויאר טבס: "אני לא חושב שהן מרמות - אני יודע שהן מרמות"; במסיבת עיתונאים סיפר על חוזה זכויות שידור עתידי בגובה 2.3 מיליארד יורו

שירות כלכליסט 15:0615.11.17

חוויאר טבס, נשיא ליגת הכדורגל הספרדית, מתח ביקורת על מנצ'סטר סיטי ופריז סן ז'רמן, שאותן הוא מאשים ב"הונאה פיננסית". טבס לא חסך דברים גם מפיפ"א ואופ"א: "אני מודאג ביותר ממוסדות פרטיים כמו אופ"א ופיפ"א שמקבלים החלטות בלי להתייעץ עם הליגות המקומיות", אמר. בנוגע לדעתו על פריז וסיטי אמר בבוטות: "אני לא חושב שהן מרמות - אני יודע שהן מרמות".

 

 

 

שחקני ג'ירונה. "אני מודאג ביותר ממוסדות פרטיים כמו אופ"א ופיפ"א שמקבלים החלטות בלי להתייעץ עם הליגות המקומיות" שחקני ג'ירונה. "אני מודאג ביותר ממוסדות פרטיים כמו אופ"א ופיפ"א שמקבלים החלטות בלי להתייעץ עם הליגות המקומיות" צילום: אי פי איי

 

 

במסיבת עיתונאים הודיע טבס כי הוא מתכנן להעלות את ההכנסות של הליגה הספרדית הודות לחוזה חדש לזכויות שידור שייכנס לתוקף החל מעונת 2019-20, ויעמוד על 2.3 מיליארד יורו (2.7 מיליארד דולר) בשנה. כיום לליגה הספרדית יש הסכם ל-3 שנים בשווי 2.65 מילארד יורו. הליגה כולה מכניסה 3 מיליארד יורו מחסויות, זכויות שידור וכרטיסים. טבס הודיע כי הוא מקווה לסגור את עסקת חוזי השידור עד מרץ 2018, וכי הסכום כולל תשלומים לזכויות המקומיות והבינלאומיות של המשחקים.

 

"אני מאמין שנגיע ל-2.3 מיליארד יורו", אמר. בהמשך מסיבת העיתונאים התייחס גם למשבר בקטלוניה והביע את חששו מהעלויות הפוטנציאליות שיתלוו לעצמאות של קטלוניה. "אנחנו נמצאים בעיצומה של בעיה שעלולות להיות לה השלכות משמעותיות על הערך של התחרות שלנו", אמר. הכוונה היא לחשש ששלוש מהקבוצות המשחקות בלה ליגה - ברצלונה, אספניול וז'ירונה - יעזבו את הליגה הספרדית אם קטלוניה תזכה בסופו של דבר בעצמאות מספרד.

 

ומה עם החוזה של מסי?

 

הנשיא הישיר של הלה ליגה הוסיף עוד כי הוא מאמין שכוכב ברצלונה ליונל מסי חתם על חוזה חדש, זאת על אף שהדבר לא אושר עדיין על ידי הקבוצה או השחקן עצמו. "מסי חידש את החוזה שלו, לפחות זה מה שאני הבנתי מברצלונה. חוזים הופכים להיות רשמיים ברגע שהם נחתמים, ולא כשהקבוצה מכריזה על כך", הוסיף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x