שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ישראלי

פיני גרשון ודיוויד בלו משקיעים בחברת YOPI שיוצאת לגיוס המונים

חברת YOPI הישראלית, שהמציאה פטנט שיכול לקבוע מתי שחקן (או ספורטאי) עייף וצריך להוריד אותו מהמגרש/להפסיק להתאמן, יוצאת השבוע ל"הנפקה" דרך אתר WeFunder שנחשב לאתר המוביל כיום בגיוס המונים באמצעות מניות בארה"ב

שירות כלכליסט 18:0708.11.17

חברת YOPI הישראלית, שהמציאה פטנט שיכול לקבוע מתי שחקן (או ספורטאי) עייף וצריך להוריד אותו מהמגרש/להפסיק להתאמן, יוצאת השבוע ל"הנפקה" דרך אתר WeFunder שנחשב לאתר המוביל כיום בגיוס המונים באמצעות מניות בארה"ב.

 

 

 

 

מתוך פרזנטציה של YOPI. השלכות בספורט החובבני והמקצועני מתוך פרזנטציה של YOPI. השלכות בספורט החובבני והמקצועני צילום: YOPI

 

 

חמי ראם, ממייסדי YOPI התמחה בריצות ארוכות, טריאתלונים ותחרות חצי איש ברזל ולאורך השנים ניטר את עצמו עם מד דופק. לפני כשנה חווה ביעות לב והגיע לניתוח מעקפים. בעקבות האירוע הכמעט טראגי שעבר התחיל, ביחד עם שותפו, ד״ר מנחם גנוט, לחקור את נושא צריכת החמצן של הגוף (2VO) וגילה שהיא דרך טובה ומדויקת יותר מדופק לנטר את הגוף בעת פעילות פיזית.

 

ברגע שגוף האדם עובר למצב של פעילות גופנית הוא חייב להשיג יותר אנרגיה להפעלת השרירים. מקורות האנרגיה העומדים לרשות הגוף הם: שומנים, פחמימות וחלבונים. בשביל להפוך את שומן ופחמימות לאנרגיה הגוף זקוק לחמצן. את החמצן הזה מספק הלב על ידי הזרמת הדם. בכל פעימה הלב דוחף כמות מסויימת של דם לגוף. כמות הדם שמוזרמת לגוף בכל פעימה היא אינדיווידואלית ותלויה במספר פרמטרים כגון מין, תורשה וכושר גופני.

 

הדם שמוזרם לגוף נושא איתו חמצן שכמותו היא אינדיווידואלית. החמצן המועבר בדם קובע את מקור האנרגיה שהגוף מייצר והוא יכול לעשות את זה מפחמימות או משומנים.

 

כיום הדרך היחידה למדוד את כמות צריכת החמצן של הגוף בעת פעילות גופנית נעשה במעבדה מטאבולית עם מסכה על הפנים, חמי ומנחם גילו דרך למדוד צריכת חמצן ללא מסכה. וכך הקימו את YOPI, פטנט שמודד עזרת ביוסנסור מתוחכם ואלגוריתם תואם את צריכת החמצן של הגוף ללא מסכה. פרוטוטייפ ראשון ושני פותחו בהצלחה, ההיתכנות הוכחה ונרשם פטנט. כעת החברה עוברת לפיתוח מוצר מסחרי, שהמשתמש ילבש בעת פעילות גופנית.

 

פיני גרשון, לשעבר מאמן מכבי תל אביב ודיוויד בלו, שחקן מכבי תל אביב לשעבר, הם חלק מהמשקיעים במוצר. בלו אף משתתף כפרזנטור בווידאו של המוצר. בחודש הבא תערוך החברה אירוע מיוחד להשקתו בישראל בפני מועדון הפלטיניום של אוהדי מכבי תל אביב בכדורסל.

 

 

 

 

ההשלכות של הפטנט עשויות להיות גדולות מאוד על הספורט המקצועני ועל הספורט החובבני. מאמנים יוכלו לקבל דאטה בזמן אמיתי על מצב צריכת החמצן של שחקניהם על המגרש ולדעת אם הם הגיעו לרמה מסוכנת של עייפות/תשישות שעשויה להוביל לפציעות. עבור ספורטאים חובבנים מדובר על מדד שעשוי לסייע לעשות אימונים יעילים יותר.

 

YOPI מקיימת מגעים גם עם ענקיות טכנולוגיה כגון סמסונג בנוגע לרכישת המוצר והתקנתו במוצרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x