שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט עולמי

מי הבעלים האמיתי של אברטון?

תוכנית תחקירים ב-BBC העלתה שאלות בנוגע לקשריו של הבעלים, פארד מושירי, עם המיליארדר הרוסי אלישר אוסמנוב המחזיק ב-30% מארסנל

שירות כלכליסט 20:0107.11.17
קבוצת הכדורגל האנגלית אברטון, שגם ככה סובלת מבעיות על המגרש, עומדת כעת במרכז תחקיר טלוויזיוני המנסה לגלות מי הבעלים האמיתי שלה. הקבוצה הוציאה 150 מיליון ליש"ט בחלון ההעברות בקיץ בניסיון לחדור למקומות הראשונים בטבלה.

 

הבעלים, פארד מושירי מתעקש שהאחזקה שלו במועדון נרכשה מכספו שלו, זאת לאחר שבתוכנית התחקירים "פנורמה" המשודרת ב-BBC העלו שאלות בנוגע לקשרים שלו עם אלישר אוסמנוב, המיליארדר הרוסי שמחזיק ב-30% מארסנל.

 

בתוכנית התבססו על מסמכים שהודלפו בפרשת מסמכי פרדייז, הכוללים מידע על כך שאוסמנוב מימן את הרכישה של מושירי את אברטון.

 

השניים החזיקו יחד ב-30% בארסנל לפני שמושירי מכר את חלקו לאוסמנוב בפברואר 2016. לאחר מכן רכש מושירי 49.9% מאברטון והפך לבעל השליטה במועדון. אך בתכנית התחקירים בדקו את האפשרות שמתנה שהעניק אוסבמנוב למושירי היא שמימנה את האחזקה הראשונית שלו בארסנל. בעקבות זאת, עולות התהיות האם כספו של המיליארדר הרוסי נמצא כעת באברטון.

 

אלישר אוסמנוב אלישר אוסמנוב צילום: בלומברג

 

פארד מושירי פארד מושירי צילום: גטי אימג'ס

לפי חוקי הפרמיירליג, אדם המחזיק ביותר מ-10% במועדון אחד, לא יכול להיות בעל אחזקה כלשהי במועדון אחר. אך עורכי דינו של מושירי טוענים כי הוא עבר את כל המבחנים והבדיקות שמבצעים בפרמיירליג, ומימן את כל ההשקעות שלו בכדורגל בעצמו.

 

בתגובה לשאלות הכתב ענה מושירי: "נפלת על הראש? אתה צריך פסיכיאטר? זו לא היתה מתנה, מאיפה הבאת את הרעיון הזה? מתנה הופכת את זה לשלי. האם הוא הלווה לי 100 מיליון ליש"ט? אם זו הלוואה אני חייב להחזיר לו את הכסף. אך זה לא המקרה, כי שילמתי על זה".

 

גם עורכי דינו של אוסמנוב הכחישו את הטענות, ואמרו כי יש "שגיאות בפירוש העובדות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x