ספורט עולמי

האנגלים מצליחים בנבחרות הצעירות אך לא מוצאים מקום בפרמיירליג

שחקני נבחרת אנגליה מתחת לגיל 21 שיחקו העונה פחות דקות בליגה הבכירה לעומת שחקני הנבחרות המקבילות של ספרד, גרמניה ואיטליה

שירות כלכליסט 18:1223.10.17

שחקני נבחרת אנגליה מתחת לגיל 21 שיחקו העונה פחות דקות בפרמיירליג לעומת השחקנים של הנבחרות המקבילות של ספרד, גרמניה ואיטליה.

 

 

 

 

ג'אדון סאנצ'ו ג'אדון סאנצ'ו

 

ב-BBC ספורט ניתחו את דקות המשחק של שחקני ארבע הנבחרות שהעפילו לחצי גמר אליפות אירופה השנה עד גיל 21. לפי הנתונים עולה כי שחקני אנגליה שיחקו 49% מכלל הדקות ששיחקו שחקני ספרד בליגה הבכירה, 58% מהדקות של הגרמנים ו-67% מהאיטלקים.

 

הנתונים התקבלו לאחר קיץ שבו נבחרות הנוער של אנגליה העפילו לשלושה גמרים בארבעה טורנירים: ניצחונות בגביע העולם מתחת לגיל 20 בדרום קוריאה ואליפות אירופה מתחת לגיל 19 בגיאורגיה, והפסד בפנדלים לספרד בגמר אליפות היורו לנבחרות מתחת לגיל 17. הנבחרת עד גיל 21 הפסידה לגרמניה בחצי גמר אליפות אירופה. נבחרת אנגליה עד גיל 17 הגיעה השבוע לחצי גמר אליפות העולם ללא ג'אדון סאנצ'ו, שחקנה המצטיין, שעזב את האליפות לבקשת קבוצתו הגרמנית, בורוסיה דורטמונד. 

 

איידי בות'רויד, שאימן הקיץ את נבחרת אנגליה עד גיל 21, אמר שהמחסור של דקות משחק בליגה הבכירה אינו אמור לשמש כתירוץ, אך הודה שמדובר בנתון סטטיסטי בעייתי.

 

נבחרת אנגליה מתחת לגיל 21:

 

שחקני הנבחרת שיחקו במצטבר קרוב ל-50 משחקי פרמיירליג העונה, למרות שהיו יכולים לשחק מספר מקסימלי של 161 משחקים מלאים.

 

88% מהמשחקים של שחקני נבחרת ספרד היו בלה ליגה, הליגה הספרדית המקומית. אצל שאר הנבחרות שהעפילו לחצי הגמר, שיעור המשחקים עמד על 47% לאנגליה, 69% בגרמניה ו-76% לאיטליה.

 

השוער של אברטון ג'ורדן פיקפורד ומגן סוונסי אלפי מאוסון שיחקו הכי הרבה בליגה הבכירה, והם הופיעו כמעט בכל דקות המשחק של המועדונים שלהם.

 

גרמניה גברה על ספרד בתוצאה 1-0 בגמר, אף שרבים משחקני ההרכב הקבוע שיחקו בנבחרת הבוגרת בגביע הקונפדרציה.

 

נבחרת אנגליה מתחת לגיל 20:

 

איטליה הייתה הנבחרת האירופית השנייה שהגיעה לשלב חצי הגמר בגביע העולם לנבחרות מתחת גיל 20. אנגליה גברה עליה בחצי הגמר בתוצאה 3-1. נבחרת זו שיחקה יותר מכפול דקות המשחק בליגה האנגלית הבכירה עד כה העונה. 9% בלבד מזמן המשחק של נבחרת אנגליה היה בפרמיירליג, לעומת 41% בצ'מפיונשיפ, הליגה השנייה באנגליה.

 

ההופעות של דומיניק קלברט-לוין העונה באברטון מייצגות 62% מכלל הדקות של הנבחרת בפרמיירליג.

 

נבחרת אנגליה מתחת לגיל 19:

 

אנגליה גברה על פורטוגל בתוצאה 2-1 בגמר אליפות אירופה. לשתי הנבחרות לא היו הרבה דקות משחק בליגות הבכירות – 112 עבור אנגליה ו-63 לפורטוגל.

 

97% מדקות המשחק של הנבחרת הפורטוגלית היו בליגת המשנה המקומית.

 

נקודת המבט של המאמן

 

בשנה שעברה נבחרת אנגלית מתחת לגיל 21 שיחקה מעט מעל 20 אלף דקות בליגה הבכירה – 17 אלף דקות פחות משחקני הנבחרת הספרדית המקבילה. הנבחרת הצעירה של גרמניה שיחקה מעט יותר מ-31 אלף דקות ואיטליה קרוב ל-30 אלף דקות.

 

בות'רויד אימן את נבחרות אנגליה מתחת לגיל 19 ו-20 לפני שמונה למאמן הנבחרת מתחת לגיל 21 עבור טורניר היורו בקיץ. הוא הודה כי פחות דקות משחק בליגות הבכירות משפיעות על "הדקויות הנדרשות בניצחון בטורניר גדול". שחקנים יכולים לפספס "הבנה של משחקים גדולים וניסיון" אם הם משחקים בצ'מפיונשיפ ולא בליגת האלופות.

  

יותר שחקנים אנגלים צעירים עשויים לעבור למדינה אחרת בניסיון לפתח את הקריירה שלהם. "זה קצת בעייתי, כי הליגה שלנו היא הטובה ביותר", אומר בות'רויד. "זה לא בהכרח עוזר לשחקנים שלנו כי הגלובליזציה מביאה איתה בעלי זרים, מאמנים זרים ושחקנים זרים. הם עוזרים לנו כמאמנים ולשחקנים שלנו, אך העובדה היא שהשחקנים האנגלים משחקים פחות בגלל זה".

 

חלק מהשחקנים הצעירים שנמנעת מהם ההזדמנות בבית, עברו הקיץ לליגות זרות, ביניהם כריס ווילוק שעזב את ארסנל לטובת בנפיקה וג'אדון סנצ'ו שנפרד ממנצ'סטר סיטי לטובת בורוסיה דורטמונד.

 

"המגמה הזו עשויה להמשיך, כי השחקנים שלנו טובים ברמה עולמית", הוסיף בות'רויד. "בהתחשב בקיץ שעבר עלינו, אפשר לומר שהצבנו את הדגל שלנו באדמה וסימנו את מי אנחנו רוצים לחקות ולעקוף. אם השחקנים נתקלים בתקרה וחושבים שיוכלו ללכת לשחק יותר כדורגל בליגה אחרת, זה טוב עבורם וצריך להיות חלק מההתפתחות שלהם. מגיע השלב שהם צריכים לצבור ניסיון אמיתי".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x