$
חסויות וזכויות שידור

ירידה של 7.5% ברייטינג של ה-NFL בתחילת העונה

בששת השבועות הראשונים של העונה החדשה של ליגת הפוטבול האמריקאית, ירדו שיעורי הצפייה במשחקים ב-7.5% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה

שירות כלכליסט 13:1418.10.17
בששת השבועות הראשונים של העונה החדשה של ה-NFL, כלל שיעורי הצפייה במשחקים ירדו ב-7.5% לעומת ששת השבועות הראשונים של עונת 2016.

 

 

 

 

קומישינר הליגה רוג'ר גודל. קרדיט סוויס: "אם הרייטינג לא ישתפר משמעותית, אנחנו מעריכים שתירשם ירידה בהכנסות מפרסום" קומישינר הליגה רוג'ר גודל. קרדיט סוויס: "אם הרייטינג לא ישתפר משמעותית, אנחנו מעריכים שתירשם ירידה בהכנסות מפרסום" צילום: איי אף פי

 

בממוצע צפו 15 מיליון אנשים במשחקים עד כה העונה, לעומת 16.2 מיליון בתקופה המקבילה בשנה שעברה, כך לפי הנתונים שאספו בחברת נילסן.

 

דובר של הליגה לא הגיב על הפרסום.

 

בעקבות ירידת הרייטינג, בקרדיט סוויס הורידו את יעדי המחיר למניות של פוקס ו-CBS. "אם הרייטינג לא ישתפר משמעותית, אנחנו מעריכים שתירשם ירידה בהכנסות מפרסום", הסביר האנליסט עומאר שייח מקרדיט סוויס בנוגע למניית פוקס.

 

להערכתו של שייח, ההכנסות של CBS ברבעון השלישי יהיו נמוכות ב-3%, זאת בעוד שהתחזית הקודמת העריכה ירידה של 1%. הורדת התחזית נובעת מ"הרייטינג הנמוך יותר גם בקיץ וגם בתחילת עונת ה-NFL".

 

עבור ששת השבועות הראשונים (שכללו 7 מחזורי משחקים), מספר הצופים הממוצע בימי שני בערב ב-ESPN עמדו על 11.2 מיליון אנשים. במקרה זה מדובר על עלייה של 6% לעומת השנה שעברה.

 

עם זאת, בהשוואה לששת השבועות הראשונים בעונת 2015, נרשמה ירידה של 18.7% ברייטינג - ירידה חדה אך קטנה יותר מהמצופה בהתחשב בירידה הכללית בשיעורי הצפייה בטלוויזיה, על רקע המגמה של ביטול מנוי לכבלים או ללוויין.

 

בשנה שעברה ייחסו בליגת הפוטבול חלק מהירידה הזו ברייטינג בתחילת העונה לבחירות לנשיאות ארה"ב. הנתונים אכן השתפרו במחצית השנייה של העונה, לאחר הבחירות, אך בכל זאת היו נמוכים ב-8% לעומת עונה קודם לכן.

 

האתגרים שעומדים בפני העונה הנוכחית כוללים את מחאת השחקנים במהלך השמעת ההמנון, שהפכה את הליגה ליעד תקיפה של הנשיא דונלד טראמפ בטוויטר.

 

השחקנים ובעלי הקבוצות נפגשו ביום שלישי בניו יורק כדי לדון בדרך הטובה ביותר להתייחס לפלטפורמה הציבורית ולעבוד ביחד כדי להילחם נגד אי-צדק חברתי. הפגישה הובילה לדיונים נוספים בנושא, אך לא להחלטה מיידית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x