• תפריט
ספורט ופוליטיקה

מנכ"ל באיירן מינכן: להחריף את העונשים על מועדונים שפוגעים בתחרות הכלכלית ההוגנת

מנכ"ל הקבוצה קרל היינץ רומניגה טען שהענישה במקרים של הפרת התקנות לתחרות כלכלית הוגנת חייבת להכאיב לקבוצות: "לקנסות אין השפעה על מועדונים עשירים כמו פריז סן ז'רמן ומנצ'סטר סיטי"

שירות כלכליסט 15:0116.10.17

מנכ"ל באיירן מינכן, קרל היינץ רומניגה, דורש החרפת העונשים המוטלים על מועדונים שמפירים את חוקי הפייר פליי הפיננסי - תקנות אופ"א לתחרות כלכלית הוגנת. בכנס של הבונדסליגה בקלן דרש רומינגה ענישה באמצעות הורדת נקודות ואפילו החרמה של רישיון המשחק.

היינץ ורומינגה. אם הדבר לא יקרה, הזהיר רומניגה כי הבונדסליגה תיאלץ לשקול מחדש את חוק הבעלות 50+1, לפיו המועדון חייב לשלוט ב-50% ועוד 1 מהקבוצה, כך שלא תהיה ישות אחת עם רוב. היינץ ורומינגה. אם הדבר לא יקרה, הזהיר רומניגה כי הבונדסליגה תיאלץ לשקול מחדש את חוק הבעלות 50+1, לפיו המועדון חייב לשלוט ב-50% ועוד 1 מהקבוצה, כך שלא תהיה ישות אחת עם רוב. צילום: איי פי

 

"אם אופ"א תיישם כפי שצריך את חוקי הפייר פליי, מה שלא קורה בשלב זה, הכדורגל הגרמני יוכל להישאר תחרותי", אמר המנכ"ל והוסיף שלקנסות אין כמעט השפעה על מועדונים שלהם בעלים עשירים - כמו פריז סן ז'רמן ומנצ'סטר סיטי.

 

חוקי הפייר פליי נוסדו על ידי אופ"א במטרה למנוע מקבוצות להוציא יותר מכפי שהן מרוויחות. קבוצות שלאורך מספר עונות ההוצאות שלהן גבוהות מדי עלולות להיענש. "אבל העונש חייב להכאיב", הדגיש רומניגה. "קנסות לא משיגים דבר".

 

רומניגה, שכיהן כיו"ר איגוד המועדונים האירופיים עד החודש שעבר, אמר כי הוא בטוח שנשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין ינקוט בפעולות כדי לאכוף את החוקים. "יש לנו הזדמנות אם אופ"א אכן רצינית ותטיל עונשים מחמירים יותר".

 

אם הדבר לא יקרה, הזהיר רומניגה כי הבונדסליגה תיאלץ לשקול מחדש את חוק הבעלות 50+1, לפיו המועדון חייב לשלוט ב-50% ועוד 1 מהקבוצה, כך שלא תהיה ישות אחת עם רוב.

 

"אם חוקי הפייר פליי הפיננסי לא יאכפו ברצינות, ניאלץ לקיים דיון רציני בשאלה האם הקבוצות יכולות לשמור על כוח קבלת ההחלטות", אמר. "לדעתי אנחנו יכולים ליישם את חוק הבעלות בצורה טובה יותר כדי להעלות את הפוטנציאל הפיננסי של המועדונים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x