• תפריט
רכישות

הבעלים הסינים של מילאן כבר מחפשים רוכשים למניות המועדון

הבעלים הסינים של AC מילאן מעוניינים למכור חלק ממניות המועדון כדי להקל על עלויות רכישתו ותפעולו - כך על פי דיווחים באיטליה

שירות כלכליסט 17:3403.10.17
הבעלים הסינים של AC מילאן מעוניינים למכור חלק ממניות המועדון כדי להקל על עלויות רכישתו ותפעולו - כך על פי דיווחים באיטליה.

 

 

 

 

מילאן. 200 מיליון יורו על 25%? מילאן. 200 מיליון יורו על 25%? צילום: אי פי איי

 

באפריל, סילביו ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה לשעבר, מכר את 99.93% שלו במילאן לקבוצת Rossoneri Sport Investment Lux אשר בסיסה בלוקסמבורג. החברה המקורית שהיתה אמורה לרכוש את המועדון היתה Sino-Europe, שפשטה רגל בניסיון להשיג הון כדי לרכוש את המועדון ביותר מ-520 מיליון יורו וכיסוי חובות של כ-220 מיליון יורו. כדי להשלים את הרכישות יונגהונג לי, הבעלים של Rossoneri Sport Investment לקח הלוואה מקרן הגידור אליוט מנג'מנט.

 

לאחר ההסכם, ובעקבות רגולציה חדשה של הממשלה הסינית בנוגע להשקעות סיניות בכדורגל זר, חלק מהשותפים של לי יצאו מההסכם והוא נותר המממן העיקרי שלה. כדי להקל על עלויות התפעול - יותר מ-220 מיליון יורו הושקעו ברכישת שחקנים והריבית על ההלוואה, 180 מיליון יורו מאליוט מנג'מנט היא גבוהה (החברה הלוותה 128 מיליון יורו לרכישת שחקנים) - יונגהונג לי מחפש משקיעים נוספים שירכוש חלק מהמניות של המועדון בתמורה להשקעתם. את חלק מההלוואות צריך להחזיר עד אוקטובר 2018.

 

על פי דיווח של היומון הכלכלי Il Sole 24: יונגהונג לי יפעל למצוא חברה שתרכוש 25% ממניות מילאן תמורת 200 מיליון יורו. אם לא יצליח, ינסה לקבל הלוואה מבנקי ההשקעות גולדמן זאקס או מריל לינץ׳.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x