$
ספורט ופוליטיקה

גם האייקון הכי גדול בפוטבול יוצא נגד דונלד טראמפ

טום בריידי, הקווטרבק של ניו אנגלנד פטריוטס, הגיב על דבריו של דונלד טראמפ נגד שחקני הפוטבול שמוחים בזמן ההמנון. "אני בהחלט לא מסכים עם דבריו, חשבתי שזה סתם נועד לפלג", אמר

שירות כלכליסט 19:4626.09.17
טום בריידי, הקווטרבק של ניו אינגלנד פטריוטס הגיב על דבריו של דונלד טראמפ נגד שחקני הפוטבול שמחו בזמן ההמנון. "אני בהחלט לא מסכים עם דבריו, חשבתי שזה סתם נועד לפלג", אמר.

 

 

 

 

האוהדים במשחק הבית של הפטריוטס קראו קריאות בוז נגד השחקנים שכרעו ברך, וחלק צעקו להם לעמוד. בריידי הודה ששמע את קריאות הבוז, אך טען שלא התאכזב מכך. "לכולם יש זכות לעשות מה שהם רוצים. אם לא מסכימים עם זה, זה גם בסדר, ואפשר להביע את חוסר ההסכמה. אני חושב שזה נהדר, זה חלק מהדמוקרטיה שלנו, כל עוד זה נעשה בדרך שלוויה ומכובדת. זה הבסיס של המדינה הזו". האוהדים במשחק הבית של הפטריוטס קראו קריאות בוז נגד השחקנים שכרעו ברך, וחלק צעקו להם לעמוד. בריידי הודה ששמע את קריאות הבוז, אך טען שלא התאכזב מכך. "לכולם יש זכות לעשות מה שהם רוצים. אם לא מסכימים עם זה, זה גם בסדר, ואפשר להביע את חוסר ההסכמה. אני חושב שזה נהדר, זה חלק מהדמוקרטיה שלנו, כל עוד זה נעשה בדרך שלוויה ומכובדת. זה הבסיס של המדינה הזו". צילום: איי אף פי

 

הנכונות של בריידי לענות על השאלה בזמן הראיון השבועי שלו בתכנית קירק אנד קאלהן בתחנת הרדיו WEEI, היא בבחינת שינוי לעומת התגובה שלו לשאלה דומה לאחר הניצחון של הקבוצה שלו 36-33 על יוסטון וקסנס ביום ראשון. אז, בריידי אמר שאינו מעוניין להיכנס לנושאים פוליטיים והתייחס רק לאהבה שלו לחבריו לקבוצה.

 

במהלך הראיון שלו ביום שני, בריידי נשאל אם הוא לא חושב שלטראמפ יש דברים חשובים יותר לדאוג לגביהם מאשר מחאת השחקנים בהמנון. לאחר שאמר שאינו מסכים עם הערותיו של טראמפ, הוסיף בריידי "אני רק רוצה לתמוך בחבריי לקבוצה. אני לעולם לא אומר על משהו שהוא לא בסדר או לא נכון, אך אני מאמין במה שאני מאמין, ואני מאמין בלאחד אנשים, בכבוד, באהבה ובאמון. אלו הערכים שההורים שלי הנחילו בי, וכך אני מנסה לחיות בכל יום.

 

"בורכתי שלאורך הקריירה שלי יכולתי לבלות בחדר הלבשה עם חבר'ה מכל רחבי ארה"ב. כמה מחבריי הקרובים ביותר הם מפלורידה, וירג'יניה, ניו יורק, מונטנה, קולורדו, טקסס. אני חושב שאחד הדברים הטובים בפוטבול הוא שהוא מחבר בחורים ממקומות שונים, שאחרת לא הייתה להם ההזדמנות להכיר, בין אם זה בקולג' או בליגה המקצועית. כולנו שונים. כולנו ייחודיים, זה מה שהופך אותנו למיוחדים".  

 

ביום שישי תקף טראמפ את שחקני ה-NFL שפוצחים במחאה בזמן ההמנון. בעצרת פוליטית שקיים באלבמה, הוא אמר: "נכון שהייתם מתים לראות את הבעלים של הקבוצות, כשמישהו מזלזל בדגל שלנו, אומר – תוציאו את הבן זונה הזה מהמגרש בזה הרגע. הוא מפוטר!"

 

17 שחקנים של הפטריוטס בחרו לכרוע ברך בעת השמעת ההמנון לפני המשחק ביום ראשון, אך בריידי נותר לעמוד לצד שחקנים נוספים, ששילבו זרועות.

 

האוהדים במשחק הבית של הפטריוטס קראו קריאות בוז נגד השחקנים שכרעו ברך, וחלק צעקו להם לעמוד. בריידי הודה ששמע את קריאות הבוז, אך טען שלא התאכזב מכך. "לכולם יש זכות לעשות מה שהם רוצים. אם לא מסכימים עם זה, זה גם בסדר, ואפשר להביע את חוסר ההסכמה. אני חושב שזה נהדר, זה חלק מהדמוקרטיה שלנו, כל עוד זה נעשה בדרך שלווה ומכובדת. זה הבסיס של המדינה הזו".

 

השחקנים שכרעו ברך עוררו תגובות נזעמות משחקנה לשעבר של הפטריוטס, מאט לייט שהיה חלק משלוש הזכיות הראשונות של הקבוצה בסופרבול.

 

"כמי שהיה שם ועזר לבסס את המעמד של הפטריוטס, לראות אותם באים ועושים את זה, כואב בלב", אמר לבוסטון הרלד. "זו הפעם הראשונה שהתביישתי להיות חלק מהפטריוטס, ואני בטוח שאיני היחיד".

 

ביום שני בבוקר, צייץ טראמפ תמיכה באוהדים ששרקו בוז.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x