$
ספורט ופוליטיקה

פופוביץ' על טראמפ: "ארה"ב הופכת לבושה של העולם"

עם זאת, מאמן סן אנטוניו ספרס טוען כי הגיע הזמן לפעול כדי ליצור שינוי במקום להתלונן ללא הרף על הנשיא

שירות כלכליסט 17:4026.09.17

המחאה בספורט האמריקאי נגד הנשיא דונלד טראמפ נמשכת: מאמן הכדורסל גרג פופוביץ' שוב מתח ביקורת על הנשיא וטען שארה"ב הפכה ל"בושה של העולם" בגללו. פופוביץ' אמר את הדברים במסיבת עיתונאים שקיימה קבוצתו סן אנטוניו ספרס לקראת תחילת האימונים.

 

 

 

 

גרג פופוביץ' גרג פופוביץ' צילום: איי פי

 

פופוביץ' נשאל על הביקורת שהטיח הנשיא בשחקני ה-NFL שכורעים ברך בעת השמעת ההמנון. התשובה שלו הייתה נאום בן שבע דקות רצופות, שבו כינה את הנשיא "שוגה באשליות" ש"זורע פחד וגזענות" ומדרדר את המוניטין של המדינה. 

 

בתשובה לשאלה נוספת, ביקר פופוביץ' את הגזענים הלבנים, ואמר כי נושא הגזע הפך ל"פיל בחדר". לדבריו, השינוי יקרה רק כשאנשים ירגישו לא בנוח, "בייחוד אנשים לבנים".

 

"אם לא נדבר על זה באופן תמידי, זה לא ישתפר", אמר פופוביץ', "אנשים משתעממים, חושבים שהנושא לעוס, ולא מבינים למה צריך שוב לדון בזה. הסיבה היא שזה לא נושא נעים, וחייב להיות אלמנט לא נעים בשיח כדי להוביל לשינוי. בין אם מדובר בתנועת הלהט"ב או זכויות נשים, זה לא משנה. צריך לגרום לאנשים לחוש שלא בנוח, ובייחוד אנשים לבנים. קשה להם ולהבין שיש להם יתרון בחיים, נגיד של 50 מטר בריצת 100 מטר. וזה בגלל שנולדו לבנים, יש להם יתרונות סיסטמטיים, תרבותיים ופסיכולוגיים, שנבנו והתבססו במשך מאות שנים. אך רבים מסרבים להכיר בכך. זה מסובך מדי, אנשים רוצים להחזיק בעמדות שלהם. הם רוצים לשמור על הסטטוס קוו, הם לא רוצים לוותר על זה, אך עד שלא יוותרו על זה המצב לא יתוקן".

 

אולם פופוביץ' טוען כי הגיע הזמן לפעול כדי ליצור שינוי במקום להתלונן ללא הרף על טראמפ.

 

לדבריו, "הילדותיות, זריעת פחד בלי סיבה וגזענות, זה הכל חלק קבוע בהתנהגות שלו שזה כבר כמעט צפוי. יש לנו זכות בחירה. אנחנו יכולים להמשיך לדפוק את הראש שלנו בקיר לנוכח ההתנהגות הזו או שנוכל להחליט שהמוסדות של המדינה שלנו חשובים יותר, שהאנשים חשובים יותר, שהמדינה ההגונה שכולנו חשבנו שיש לנו ומעוניינים בה חשובה יותר ושעלינו לעשות מה שנחוץ".

 

פופוביץ' לא חסך גם בעבר ביקורת מטראמפ. זמן קצר לאחר השבעתו לנשיאות בינואר, הוא אמר: "אי אפשר להאמין למילה שיוצאת לו מהפה". חודש לאחר מכן הוא כינה את "חוסר היכולת שלו להתגבר על עצמו" כ"מפחידה".

 

בשבוע שעבר ביטל טראמפ את ביקור אלופת ה-NBA גולדן סטייט ווריורס בבית הלבן לאחר שכוכב הקבוצה סטף קארי הביע היסוס אם להגיע לביקור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x