$
רכישות

קבוצת פוטבול המכללות בעלת השווי הגבוה ביותר - אוהיו סטייט; שווה יותר מ-1.5 מיליארד דולר

אוהיו סטייט תהיה מדורגת אחרונה בקרב קבוצות ה-NFL במונחים של שווי. לפי הערכות פורבס, השווי של בופאלו בילס עומד על 1.6 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 10:1726.09.17
אלבמה כנראה מציעה את תוכנית הפוטבול הטובה ביותר במכללות בארה"ב, אך השווי שלה אינו הגבוה ביותר. על פי הוול סטריט ג'ורנל, השווי של אוהיו סטייט עומד על יותר מ-1.51 מיליארד דולר, גבוה משל כל שאר התכניות במונחים של כוח פיננסי.

 

 

 

תכניות הפוטבול של המכללות הן בעלות רווחים גבוהים. הרווחים משמשים לעיתים למימון ענפי ספורט פחות פופולאריים באוניברסיטה תכניות הפוטבול של המכללות הן בעלות רווחים גבוהים. הרווחים משמשים לעיתים למימון ענפי ספורט פחות פופולאריים באוניברסיטה צילום: רויטרס

 

טקסס (1.24 מיליארד דולר) ואוקלהומה (מיליארד דולר) עקפו גם כן את רף מיליארד הדולר. אלבמה (930 מיליון דולר) ואוניברסיטת לואיזיאנה סטייט (910 מיליון דולר) סוגרות את החמישייה הראשונה.

 

אוהיו סטייט תהיה מדורגת אחרונה בקרב קבוצות ה-NFL במונחים של שווי. לפי הערכות מגזין פורבס, השווי של בופאלו בילס עומד על 1.6 מיליארד דולר.

 

עם זאת, אוהיו תהיה מדורגת במקום השמיני בקרב קבוצות ה-NBA וה-12 בין קבוצות הבייסבול.

 

הנתונים שפורסמו בוול סטריט ג'ורנל מבוססים על מחקר שערך המרצה לפיננסים ריאן ברואר מאוניברסיטת אינדיאנה – אוניברסיטת פורדיו קולומבוס. הוא חישב את שווי התכניות כאילו מדובר היה בקבוצות ספורט מקצועיות.

 

ישנם כמובן כמה הבדלים ססמיים. תכניות הפוטבול של המכללות הן בעלות רווחים גבוהים, בעיקר מכיוון שאינן משלמות את משכורות השחקנים. הרווחים משמשים לעיתים למימון ענפי ספורט פחות פופולאריים באוניברסיטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x