$
ספורט עולמי

מחאת הספורטאים נגד טראמפ: גם סטיבי וונדר הצטרף

הזמר ירד על ברכיו במהלך פסטיבל מוזיקה, מתוך הפגנת סולידריות עם שחקני הפוטבול שכורעים ברך בזמן השמעת ההמנון כמחאה על יחס השוטרים לשחורים. טראמפ קרא לפטר את השחקנים המוחים

שירות כלכליסט 16:1124.09.17

סטיבי וונדר הוא אמנם מוזיקאי, אך הוא הצטרף למחאת הספורטאים המתרחבת נגד נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

 

הזמר ירד על ברכיו במהלך פסטיבל מוזיקה בניו יורק, ככל הנראה כדי להפגין סולידריות עם שחקני הפוטבול שמעדיפים לכרוע ברך בזמן השמעת ההמנון הלאומי, כמחאה על יחס השוטרים לשחורים. מחאה זו של שחקני הפוטבול הפכה ביומיים האחרונים ליעד התקפות בטוויטר מצידו של הנשיא.

סטיבי וונדר כורע ברך במהלך פסטיבל המוזיקה סטיבי וונדר כורע ברך במהלך פסטיבל המוזיקה צילום: רויטרס

 

"הלילה אני יורד על ברכיי עבור אמריקה. לא רק ברך אחת, אני יורד על שתי הברכיים שלי", אמר הזמר על הבמה בפסטיבל גלובל סיטיזנס, לצד בנו. "שתי הברכיים בתפילה עבור כדור הארץ שלנו, העתיד שלנו, המנהיגים שלנו והעולם שלנו. אמן".

 

במהלך ההופעה יצא וונדר גם נגד השנאה המתגברת בארה"ב, נגד דעות קדומות וגינה סקסיזם.

 

כמה שעות לאחר מכן, גינה טראמפ את שחקני ה-NFL שמוחים בזמן השמעת ההמנון, וקרא לבעלי הקבוצות לפטר את אותם שחקנים. הדברים כוונו בראש ובראשונה נגד קולין קפרניק, ששיחק בעונה שעברה בסן פרנסיסקו פורטיניינרס, וכעת הוא ללא קבוצה.

 

קפרניק החל את המחאה בשנה שעברה, לאחר שסירב לעמוד בזמן השמעת ההמנון במשחקים. "איני מתכוון לעמוד ולהפגין גאווה בדגל של מדינה שמדכאת אנשים שחורים", אמר בשעתו.

 

לטראמפ לקח שנה להגיב, אך מאז פיצה על כך בביקורת בעצרת באלבמה ובשורה של ציוצים, ביניהם קריאה לאוהדים "לצאת מהאצטדיון" כשהשחקנים כורעים ברך במהלך ההמנון. "אני מבטיח לכם שהדברים יפסיקו", טען. בנוסף טען שבעלי הקבוצות צריכים להעיף את השחקנים מהקבוצה. "תוציאו את הבן זונה הזה מהמגרש בזה הרגע. הוא מפוטר. הוא מפוטר!"

 

הדברים עוררו ביקורת רבה מצד שחקני פוטבול ושחקני כדורסל, ביניהם כוכב הקליבלנד קאבלירס לברון ג'יימס, שכינה את טראמפ "בטלן", לאחר שהנשיא ביטל את הזמנת הגולדן סטייט ווריוס לבית הלבן, זאת בעקבות התבטאות של כוכב הקבוצה סטפן קרי שהתלבט אם להגיע.

 

צפו: שחקני ה-NFL כורעים ברך במהלך ההימנון האמריקאי היום במשחק שהתקיים בלונדון

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x