$
חסויות וזכויות שידור

יש בעיה במותג אייר ג'ורדן ואף אחד לא בטוח מהי

בנייקי משיקים יותר ויותר דגמים של ג'ורדן, כולל מכירה מחודשת של דגמי וינטאג'. אולם, הדגמים החדשים שמושקים כבר לא אוזלים במהירות. כתוצאה מכך, נשחק השווי של המותג

שירות כלכליסט 08:3705.09.17

עד לא מזמן מותג ג'ורדן של נייקי שלט בשוק. נראה היה שכולם רצים לרכוש את הדגמים החדשים, שאזלו במהירות לנוכח הביקוש הגובר. אולם הזמנים משתנים. בדו"ח בנוגע לביצועים של רשת הנעליים פוט לוקר, כתב אנליסט של מורגן סטנלי כי המכירות של נעלי ג'ורדן היו "גרועות בהרבה מהצפוי".

 

 

 

 

בשיחה עם משקיעים ב-18 באוגוסט, הודה גם מנכ"ל הרשת דיק ג'ונסון: "המכירות של חלק מדגמי ג'ורדן הואטו משמעותית לעומת הרמות הרגילות" בצפון אמריקה. בשיחה עם משקיעים ב-18 באוגוסט, הודה גם מנכ"ל הרשת דיק ג'ונסון: "המכירות של חלק מדגמי ג'ורדן הואטו משמעותית לעומת הרמות הרגילות" בצפון אמריקה. צילום: איי אף פי

 

לפי אותו אנליסט, "הסיכון הוא שמדובר בסימן לכך שנייקי נתקלה בבעיה עם מותג ג'ורדן, תרחיש שעד עכשיו לא עלה על הדעת".

 

בשיחה עם משקיעים ב-18 באוגוסט, הודה גם מנכ"ל הרשת דיק ג'ונסון כי "המכירות של חלק מדגמי ג'ורדן הואטו משמעותית לעומת הרמות הרגילות" בצפון אמריקה.

 

המותג נפגע מהאטה כללית במכירות נעלי ספורט. האופנה המקובלת כיום היא של נעליים נמוכות כמו דגם סופרסטאר של אדידס, שכן המראה המגושם יותר של נעלי הספורט הגבוהות לא מתאים עם מכנסי סקיני וטריינינג.

 

בניסיון לפתור את הבעיה, בנייקי משיקים יותר ויותר דגמים של ג'ורדן, כולל מכירה מחודשת של דגמי וינטאג'. אולם, הדגמים החדשים שמושקים כבר לא אוזלים במהירות. כתוצאה מכך, נשחק השווי של מותג ג'ורדן, דבר המשליך בטווח הארוך על החברה כולה, כך לפי ג'וש לובר, מנכ"ל פלטפורמה המכירה המשנית של נעליים, StockX.

 

 

 

במורגן סטנלי חוששים שבנייקי "לא אבחנו נכונה" את הבעיה במותג או ש"לא העריכו נכונה את חומרת המצב". ייתכן שזה קשור למותג של מייקל ג'ורדן בעצמו שאינו חזק בקרב הצעירים?

 

עם זאת, ב-UBS מעריכים כי ייתכן שינוי בקרוב הודות לחזרה בפופולאריות של מכנסי ג'ינס ואופנת הכדורסל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x