$
ספורט עולמי

קבוצות הספורט ביוסטון תרמו יותר מ-9 מיליון דולר לנפגעי הוריקן הארווי

יוסטון רוקטס תרמה 4 מיליון דולר, יוסטון אסטרוס תרמה 4 מיליון דולר ויוסטון טקסנס תרמה 1 מיליון דולר. תרומות מגיעות גם מהליגות ומהספורטאים, שחלקם אף ניגשו לסייע בחילוץ תושבים מהמים

שירות כלכליסט 16:2429.08.17
לסלי אלכסנדר, הבעלים של יוסטון רוקטס, שהעמיד את הקבוצה למכירה ביולי, תרם 4 מיליון דולר לקרן הסיוע לקרבנות הוריקן הארווי שפתח ראש העיר סילבסטר טרנר. התרומה נועדה "לסייע ליוסטון לחזור לעצמה חזקה מאי פעם", נכתב בהודעה שפרסמה הקבוצה בחשבון הטוויטר שלה.

 

 

 

 

בנוסף, שחקן הקבוצה החדש יחסית כריס פול תרם 50 אלף דולר לקרן שהוקמה על ידי כוכב קבוצת הפוטבול יוסטון טקסנס, ג'י.ג'י וואט - וכבר גייסה יותר ממיליון דולר לנפגעים. בנוסף, שחקן הקבוצה החדש יחסית כריס פול תרם 50 אלף דולר לקרן שהוקמה על ידי כוכב קבוצת הפוטבול יוסטון טקסנס, ג'י.ג'י וואט - וכבר גייסה יותר ממיליון דולר לנפגעים. צילום: רויטרס

 

"הלב שלנו כבד אל מול המראות של ההרס שכל כך הרבה מחברינו, בני משפחה ושכנים שלנו חווים", נכתב עוד בהצהרה. "אנא שמרו על עצמכם".

 

בנוסף, שחקן הקבוצה החדש יחסית כריס פול תרם 50 אלף דולר לקרן שהוקמה על ידי כוכב קבוצת הפוטבול יוסטון טקסנס, ג'י.ג'י וואט - וכבר גייסה יותר ממיליון דולר לנפגעים.

 

שחקנים של הרוקטס בעבר ובהווה הציעו סיוע באמצעות המדיה החברתית. ג'יימס הארדן, אריק גורדון, פטריק בוורלי ופול כולם צייצו תפילות לתושבי יוסטון.

 

דוויט הווארד, ששיחק שלוש עונות בקבוצה, פרסם הודעה באינסטגרם. במקביל, קלינט קאפלה צייץ בימים האחרונים הודעות לקבלת עזרה מאנשים במצוקה.

 

"אני נמצא בדאון טאון, מהבית שלי אני לא יכול לעזור לאנשים היכן שהם נמצאים כרגע", אמר ליוסטון כרוניקל. "אני לכוד. ראיתי את ההודעות האלה בטוויטר, וניסיתי לעזור. ראיתי שחלק מהאנשים לא היו יכולים לעשות דבר מגג הדירה שלהם. חלק מהאנשים ניסו לצאת מהבתים עם קייאקים. אני רק ניסיתי להפיץ את השמועה. אני כמובן מרגיש נורא לגבי האנשים האלה. ניסיתי לעזור בכל דרך אפשרית".

 

אולם טויוטה סנטר שבו משחקת הקבוצה, לא נפגע וכל השחקנים והעובדים בטוחים, כך לפי הכרוניקל.

 

ג'ים קריין, הבעלים של קבוצת הבייסבול יוסטון אסטרוס, ועמותת אסטרוס יתרמו גם 4 מיליון דולר למאמצי השיקום, כך הודיעה הקבוצה בשני.

 

קבוצת הפוטבול, טקסנס מנסה לעזור בכך שהיא משתמשת בפלטפורמה שלה כדי לעודד אחרים לתרום. בוב וג'אניס מקניר, הבעלים של הטקסנס תרמו מיליון דולר למאמצי השיקום והסיוע באמצעות ארגון United Way of Houston. עמותת NFL תתרום גם מיליון דולר.

 

יש צורך במיליוני דולרים נוספים.

 

בינתיים, שחקנים וספורטאים מסייעים לנפגעים מהשיטפונות. לוחם ה-UFC, דריק לואיס, צולם שהוא סוחב ילדים מחוץ לביתם.

 

השחקן החופשי ג'רלד גרין הוא מיוסטון ומתגורר בעיר במהלך הפגרה, כך שהסופה פגעה בו קרוב לבית. גרין לא רק משקיע כסף הוא מחפש אחר אנשים בטקסס עם סירות שיכולים לעזור לחלץ אנשים תקועים.

 

ביוסטון לא יזמו פינוי חובה של תושבים, מחשש שתשתית המחלפים לא תעמוד בעומד. כתוצאה מכך, באזורים שהוצפו חלק מהאנשים – בעיקר מבוגרים ונכים – נתקעו בבתים כשהמים הולכים ועולים. לכן הצורך במקומיים עם סירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x