שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אירועי ספורט

רוסיה 2018: ספקות לגבי מוכנותו של האצטדיון בסמרה

האצטדיון בעיר הרוסית סמרה המיועד לאירוח משחקים במונדיאל, מפגר אחר לו"ז הבנייה ב-30 יום. האצטדיון אמור לארח שישה משחקים, בהם גם רבע גמר

שירות כלכליסט 12:2829.08.17
האצטדיון בעיר הרוסית סמרה המיועד לאירוח משחקים במונדיאל, מפגר אחר לו"ז הבנייה ב-30 יום. האצטדיון אמור לארח שישה משחקים, בהם גם רבע גמר.

 

 

 

"היינו רוצים שקצב הבנייה יהיה מהיר יותר", הגיב סרגי פונומריוב, סגן מנכ"ל חברת הבנייה PSO קאזן. "לפי החישובים שלנו, אנחנו בעיכוב של 30 ימים". "היינו רוצים שקצב הבנייה יהיה מהיר יותר", הגיב סרגי פונומריוב, סגן מנכ"ל חברת הבנייה PSO קאזן. "לפי החישובים שלנו, אנחנו בעיכוב של 30 ימים". צילום: אי פי איי

 

"היינו רוצים שקצב הבנייה יהיה מהיר יותר", הגיב סרגיי פונומריוב, סגן מנכ"ל חברת הבנייה PSO קאזן. "לפי החישובים שלנו, אנחנו בעיכוב של 30 ימים".

 

הבנייה של האצטדיון, שיכיל 45 אלף מושבים, סבלה מעיכובים בחודש האחרון, אך פונומריוב מדגיש שהמקום יהיה מוכן במועד חדש שנקבע בהמשך השנה.

 

ניקולאי מרחושקין, מושל מחוז סמרה, ציין את תנאי מזג האוויר הגרועים בחודשים האחרונים כסיבה העיקרית לדחייה. הוא התחייב שהבנייה תחזור לקצב כבר בחודש הבא.

 

סגן ראש ממשלת רוסיה ויטאלי מוטקו אמר ביולי שאינו מודאג מההתקדמות בסמרה. הקיץ פרצה גם שריפה באתר הבנייה, אך לא נגרם נזק. אצטדיון סמרה ביחד עם וולגוגרד הם בין האצטדיונים היחידים שגרמו למארגנים כאבי ראש.

 

פיפ"א הודיעה כי המסגרת העיקרית של האצטדיון כמעט וגמורה, כש-95 מבין 96 היחידות שמרכיבות את מבנה הכיפה במקומן.

 

מוקדם יותר הקיץ, אצטדיון יקטרינבורג, אצטדיון רוסטוב, אצטדיון ניז'ני נובגורוד ואצטדיון לנינגרד התקדמו בהנחת המגרשים.

 

הבנייה של האצטדיון בסמרה - העיר השישית בגודלה ברוסיה - תעלה 320 מיליון דולר. סמרה יוצרת את אחד האשכולות המרכזיים של אצטדיונים ביחד עם סרנסק, קאזן וניז'ני נובגורוד.

 

האצטדיון ישמש לאחר הטורניר כמגרש הביתי של קריליה סובייטוב מהליגה הבכירה ברוסיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x