$
ספורט ופוליטיקה

ווטפורד ספגה את הקנס הגבוה בתולדות הפרמיירליג

התאחדות הכדורגל האנגלית הטילה על הקבוצה קנס שיא של מעל ל-4 מיליון ליש"ט בשל זיוף מסמכים פיננסים על ידי הבעלים של הקבוצה, משפחת פוצו

שירות כלכליסט 16:5127.08.17
התאחדות הכדורגל האנגלית הטילה על ווטפורד קנס שיא של מעל ל-4 מיליון ליש"ט בשל זיוף. הקנס עצמו עמד על 3.95 מיליון ליש"ט, אך הקבוצה נדרשת גם לשלם 350 אלף ליש"ט בעלויות נוספות. הקנס היה יכול להיות גבוה יותר ולעמוד על 5.75 מיליון ליש"ט לולא הודתה הקבוצה באשמה ושיתפה פעולה עם החוקרים.

 

 

 

 

אוהדי ווטפורד. המכתב הוגש לליגה ב-2014, בעונה שבה עלתה ווטפורד ללפרמיירליג מהצ'מפיונשייפ, אז הפך איש העסקים האיטלקי לבעל השליטה היחיד בקבוצה לאחר שרכש את חלקו של אביו, ג'יאמפאולו. אוהדי ווטפורד. המכתב הוגש לליגה ב-2014, בעונה שבה עלתה ווטפורד ללפרמיירליג מהצ'מפיונשייפ, אז הפך איש העסקים האיטלקי לבעל השליטה היחיד בקבוצה לאחר שרכש את חלקו של אביו, ג'יאמפאולו. צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

 

הקנס הוטל על הקבוצה, המשחקת בפרמיירליג, לאחר שהגישה מכתב מזויף מהבנק בעת רכישת הקבוצה על ידי ג'ינו פוצו.

 

המכתב, שהוצג כאילו הוא מטעם HSBC, אמור היה לספק את ההוכחות לכך שלפוצו יש את 7 מיליון הליש"ט הנחוצים לצורך ההשתלטות על המועדון, אך בליגה קבעו כי מדובר בזיוף.

 

המכתב הוגש לליגה ב-2014, בעונה שבה עלתה ווטפורד ללפרמיירליג מהצ'מפיונשייפ, אז הפך איש העסקים האיטלקי לבעל השליטה היחיד בקבוצה לאחר שרכש את חלקו של אביו, ג'יאמפאולו.

 

עם זאת, בליגה קבעו כי פוצו לא היה מודע לכך שהמכתב היה מזויף. רפאל ריבה, שהתפטר מתפקידו כיו"ר ווטפורד לאחר חשיפת הפרשה בשנה שעברה, יעמוד בפני חקירה משמעתית נפרדת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x