$
רכישות

מה עומד מאחורי המעבר של פאוליניו מגואנגג'ואו הסינית לברצלונה?

רבים תוהים כיצד שחקן שכשל בפרמיירליג עובר לקבוצה הספרדית תמורת 40 מיליון יורו. האם יש קשר בין המעבר לעסקים של נשיא המועדון ג'וזף מריה ברתומיאו בסין?

שירות כלכליסט 14:5314.08.17
ההתעניינות של ברצלונה בפאולינו המשחק בגואנגג'ואו הסינית עוררה בלבול רב. רבים תהו כיצד שחקן שכשל בפרמיירליג עובר לברצלונה עבור סכום מעורר השתאות של 40 מיליון יורו. האם ברצלונה יצאה מדעתה? האם היא באמת עוברת משחקנים כמו צ'אבי ואנדרס אינייסטה לפאולינו? ברשת גברו ההשערות שעוד מניעים עומדים מאחורי המעבר מלבד סיבות ספורטיביות בלבד.

 

 

 

 

במרכז:  פאוליניו מגואנגג'ואו במרכז: פאוליניו מגואנגג'ואו צילום: איי אף פי

 

ג'וזף מריה ברתומיאו, נשיא ברצלונה, הוא שותף ומנכ"ל ב- ADELTE גרופ, המתעסקת בעיצוב, ייצור, אספקה ותחזוקה של שדות תעופה ואתרי נופש ימיים.

 

ככל הנראה, החברה מתרחבת לסין ומשתתפת במכרזים על פרויקטים כמו אושן פלאואר איילנד שנבנה על ידי חברת אברגרנדה, שהיא גם הבעלים של קבוצת הכדורגל גואנגג'ואו. לפי השמועות, גם חברת ACS גרופ של נשיא ריאל מדריד פלורנטינו פרס, מתחרה על הפרויקט, אך הודות להעברה של פאולינו הזכויות עשויות לעבור ל- ADELTE או מקורבים שלה.

 

אם זה נכון, מדובר בהתנהגות בזויה מצידו של נשיא המועדון, ומביש לראות שברצלונה הפכה להיות כלי להשגת רווחים אישיים לברתומיאו.

 

עם זאת, אין בשלב זה מידע מוכח ומדובר בהשערות בלבד, אך ההעברה של פאולינו היא ככל הנראה מפוקפקת בהרבה מכפי שנראית על פני השטח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x