$
חסויות וזכויות שידור

ליגת הכדורגל של צפון אמריקה תקבל 700 מיליון דולר מאדידס

ה-MLS חידשה את חוזה אספקת הבגדים שלה עם אדידס, שנהפכה לשותפות המסחרית הגדולה ביותר בהיסטוריה של הליגה

שירות כלכליסט 20:3407.08.17
ליגת הכדורגל האמריקאית (MLS) חידשה את חוזה אספקת הבגדים שלה עם אדידס, שהפכה לשותפות המסחרית הגדולה ביותר בהיסטוריה של הליגה.

 

 

 

שחקני ניו אינגלנד רבולושן שחקני ניו אינגלנד רבולושן צילום: איי פי

 

החוזה החדש הוא לשש שנים החל מ-2018, ולפי הדיווחים הוא בשווי 700 מיליון דולר, גבוה במידה ניכרת מהחוזה הנוכחי לשמונה שנים ששוויו 25 מיליון דולר בשנה.

 

מלבד ייצור המדים, הנעליים וציוד האימונים עבור כל 22 הקבוצות בליגה, אדידס תישאר גם ספקית המדים הרשמית לאקדמיות הנוער של ה-MLS, ליגות החובבים  וקבוצות הנוער.

 

אדידס הפכה לשותפת הביגוד הרשמית של הליגה ב-2004, אף שהיתה הספקית של שלוש מבין 10 הקבוצות המייסדות של הליגה ב-1996. החוזה הקודם נחתם ב-2010.

 

ההסכם החדש מייצג את ההשקעה הגדולה ביותר של המותג הגרמני בכדורגל בצפון אמריקה, ומגיע בתקופה שבה הליגה נהנית מצמיחה ערה ברייטינג בטלוויזיה, במספר הצופים במשחקים ובמכירות המרצ'נדייז. זאת בנוסף להתעניינות חסרת תקדים מצד בעלי קבוצות פוטנציאלים.

 

"זהו ללא ספק החוזה הגדול ביותר בהיסטוריה של הליגה שלנו", אמר הקומישינר דון גרבר לפורבס. "בעיני החוזה הזה עוזר למצב את העמדה שלנו כנכס הכדורגל המוביל בצפון אמריקה. יש פה הצהרה ברורה לגבי המקום שבו MLS נמצאת היום, ולגבי העתיד החיובי שמצפה לנו".

 

אף שהליגה כוללת כיום 22 קבוצות, המנהלים מקווים שתצמח ל-28 קבוצות בשנים הקרובות. קבוצה בלוס אנג'לס תצטרף לליגה ב-2016, והקבוצה ממיאמי של דיוויד בקהאם תצטרף זמן קצר לאחר מכן. הליגה תכריז בקרוב על הקבוצות ה-25 וה-26 במספר, שייבחרו מבין 12 מועמדות, עד סוף השנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x