$
ספורט ופוליטיקה

אוהדי ליברפול פועלים למען הקמת יציעי עמידה בפרמיירליג

88% מהאוהדים שהצביעו בסקר מקוון שערכה בעניין קבוצת האוהדים המובילה Spirit of Shankly תומכים במהלך

שירות כלכליסט 17:1203.08.17

מרבית אוהדי ליברפול הצביעו בעד יציעי עמידה בטוחה (rail seating) בסקר מקוון שערכה קבוצת האוהדים המובילה Spirit of Shankly הידועה כ-SOS.

 

לדברי הקבוצה, התקיים דיון רגיש על הנושא לפני קיום ההצבעה, ו-88% מבין 17,910 האנשים שהצביעו תמכו במהלך, 5% התנגדו והיתר לא החליטו או ביקשו לקבל פרטים נוספים.

 

 

 

 

יורגן קלופ עם אוהדי ליברפול. יציעי עמידה בטוחה, הדומים לאלה שהותקנו באצטדיון של האלופה הסקוטית סלטיק, כוללים מושבים ניתנים להסרה יורגן קלופ עם אוהדי ליברפול. יציעי עמידה בטוחה, הדומים לאלה שהותקנו באצטדיון של האלופה הסקוטית סלטיק, כוללים מושבים ניתנים להסרה צילום: רויטרס

 

 

מליברפול נמסר כי עמדת האוהדים בנושא היא "מורכבת וייחודית" בשל אסון הילסבורו ב-1989, שבו נהרגו 96 מאוהדי הקבוצה. בחודש שעבר פנתה הפרמיירליג ל-20 הקבוצות המשחקות בה כדי לבחון אם יהיו מעוניינות לבדוק את הכנסת יציעי העמידה.

 

יציעי עמידה בטוחה כוללים מושבים הניתנים להסרה, כך שהאוהדים יכולים לעמוד בהם במקום לשבת. מספר המקומות ביציעים מוגבל ומוצבים בהם מעקות, לשמירה על בטיחות מירבית. יציעים כאלה הותקנו כבר באצטדיון של האלופה הסקוטית סלטיק.

 

בהצהרה בעמוד הפייסבוק שלה, כתבה תנועת "צדק להילסבורו" כי יש "להצדיע לקבוצת האוהדים על האופן שבו ערכה את הדיון וההצבעה".

 

מ-SOS נמסר שהתוצאות הן "צעד משמעותי בהתחשב ברגישות של הנושא בעיר". יו"ר הקבוצה ג'יי מקנה הוסיף כי "שיעור ההצבעה היה גבוה. אנחנו לא מכירים מספרים כל כך גבוהים מהעבר. לאחר תשעה חודשים של דיונים ערכנו את ההצבעה, וזו תהיה העמדה שלנו. מספר האוהדים שהצביעו בעד היציעים מורה על כך שאין ספק שהאוהדים קיבלו החלטה מושכלת".

 

הדיונים סביב יציעי העמידה הבטוחים גברו מאז התקינה סלטיק 3,000 מושבים הניתנים להסרה בסלטיק פארק בתחילת העונה שעברה. בקבוצת ווסט ברומיץ' אמרו כי גם הם מוכנים להשתתף בפיילוט ליציעים בטוחים.

 

לדבריו של מקנה, היציעים לעמידה בטוחה יספקו אפשרות בחירה לאוהדים. לדבריו, "כולנו היינו במשחקים שבהם האנשים רצו דווקא לעמוד או לשבת, זה תמיד סיפור באנפילד. סלטיק הקלה עליהם עם יציעי העמידה. כעת מתגבר המומנטום בעד היציעים הבטוחים ולכן הרגשנו שחשוב לקיים הצבעה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x