$
רכישות

בעלי הניו אינגלנד פטריוטס והניו יורק מטס משקיעים ב-eSports

רוברט קראפט, הבעלים של ניו אינגלנד פטריוטס מה-NFL, שהשקיע 20 מיליון ודלר בקבוצת Activision Blizzard המתמחה במשחקי מחשב: "אנחנו באמת מאמינים שזה העתיד"

שירות כלכליסט 13:1619.07.17

כיצד קשור משחק מחשב של ירי לפוטבול ולכדורסל? אם תשאלו את הבעלים של ניו אינגלנד פטריוטס, רוברט קראפט ואת ג'ף ווילפון מהניו יורק מטס, התשובה היא "רווחים והאופן שבו בני המילניום צורכים ספורט". קראפט ווילפון השקיעו בקבוצת ספורט אלקטרונית של Activision Blizzard שתשתתף בליגת Overwatch. הליגה הזו מחברת בין קבוצות שמתחרות במשחק מחשב של ירי.

 

קראפט הוא דמות מרעננת בראיונות הודות לישירות והבוטות שלה. כשנשאל מדוע ביצע השקעה של 20 מיליון דולר לאורך זמן בקבוצת הספורט האלקטרוני, הוא ענה: "אנחנו באמת מאמינים שזה העתיד" בשל האופן שבו בני דור המילניום צורכים ספורט במכשירים הניידים שלהם. הכוונה היא לאחוז ההולך וגדל של צעירים שמעדיפים משחקים אינטראקטיביים (אפילו תחרויות המבוססות על ירי עם רובים ולא כדורים) על פני צפייה פסיבית במשך 3-4 שעות בפוטבול או בכדורסל. אחת הסיבות לכך היא שה"משחקים" לא מחייבים ריכוז בלעדי. אם אתם אוהבים פוטבול וכדורסל, אתם יכולים לקבל תקצירים מיידיים בסטרימינג, ועדכונים על התוצאות דקה אחרי דקה, כל זאת בזמן שמשחקים משחקי מחשב.

 

עלויות התפעול של קבוצות הגיימינג נמוכות בהרבה, ויכולות להוביל לשולי רווח גבוהים יותר עם חוב נמוך יותר שיש לשלם.  

 

רוברט קראפט. אם אתם אוהבים פוטבול וכדורסל, אתם יכולים לקבל תקצירים מיידיים בסטרימינג, ועדכונים על התוצאות דקה אחרי דקה, כל זאת בזמן שמשחקים משחקי מחשב רוברט קראפט. אם אתם אוהבים פוטבול וכדורסל, אתם יכולים לקבל תקצירים מיידיים בסטרימינג, ועדכונים על התוצאות דקה אחרי דקה, כל זאת בזמן שמשחקים משחקי מחשב צילום: רויטרס

 

 

פלטפורמות גיימינג הן "עולמיות" יותר מאשר פוטבול וכדורסל. דובר של The Activision טען שהספורט האלקטרוני פעיל כבר ב-196 מדינות. לדבריו של קראפט, הגורם הזה הוא "מאד מאד" רלוונטי להחלטתו להשקיע. למעשה, הערים בהן יהיו קבוצות חדשות לליגת Overwatch כוללות את סיאול ושנגחאי. הן מצטרפות ללוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, מיאמי – אורלנדו, ניו יורק ובוסטון – האהובה על קראפט. בכל הערים הללו יש אוכלוסיות מגוונות ומשיכה בינלאומית.

 

 

ילד משחק משחק מחשב של EA ספורטס ילד משחק משחק מחשב של EA ספורטס צילום: איי אף פי

 

 

קראפט אינו רק אחד מבין אלפי המשקיעים הפסיביים בשותפות מוגבלת המחפשים רווח מהיר. הוא מדבר כמי שמעורב באופן פעיל בבניית קבוצת גיימינג. בליגה מקווים להתרחב ל-28 קבוצות. קראפט הוא בין המשקיעים שמאמין שיש עתיד ארוך טווח לסוג זה של ספורט.

 

הירידה של 8% במספר הצופים במשחקי ה-NFL וההתאמות השליליות בחוזי השידור ככל הנראה מייצגים את הזמנים החדשים. אלו המעוניינים להרוויח מספורט, כולל הקבוצות המסורתיות בארבע הליגות הבכירות, מתאימים עצמם למצב החדש ומשקיעים. קראפט אינו היחיד שמאמין בספורט האלקטרוני. מיאמי היט תהיה הבעלים של קבוצת גיימינג במיאמי שתשתתף בליגת Overwatch.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x