שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכישות

הג'נרל מנג'ר של גולדן סטייט ווריירס: "אנחנו הרבה מעל התקציב"

בחלון ההעברות הנוכחי החתימה הקבוצה מחדש את סטפן קארי, קווין דוראנט, אנדרה איגודלה ושון ליווינגסטון, שהצטרפו לקליי תומפסון ודריימונד גרין. עפ"י Spotrac, חשבון השכר של הווריורס בשלב זה לעונת 2017-18 עומד על 135.8 מיליון דולר, שיהיה שיא בליגה

שירות כלכליסט 19:0012.07.17
גולדן סטייט ווריורס מה-NBA הבטיחה לעצמה שחקני מפתח דינמיים לשנים הבאות, אך השאלה העיקרית שחגה מעל היא כמה זמן זה יימשך, והתשובה לכך תלויה בכסף.

 

 

 

גולדן סטייט ווריירס גולדן סטייט ווריירס צילום: רויטרס

 

 

בחלון ההעברות הנוכחי החתימה הקבוצה מחדש את סטפן קארי, קווין דוראנט, אנדרה איגודלה ושון ליווינגסטון, שהצטרפו לקליי תומפסון ודריימונד גרין, והווריורס עשויים לעשות היסטוריה ולהפוך לקבוצה היקרה ביותר ב-NBA.

 

אף שלא נראה שיש קבוצה אחרת ב-NBA שתוכל לערער על הדומיננטיות שלהם, עלות השכר הגבוהה וחשבון המס הנלווה לכך מאיימים לפצל את הקבוצה אם הבעלים יתחילו לדאוג לגבי העלות הגבוהה.

 

עם זאת, לעת עתה נראה שהקבוצה זורמת עם המצב. לאחר פגרה שבה הקבוצה חתמה על חוזים בשווי 334 מיליון דולר, הג'נרל מנג'ר, בוב מאיירס סיפר למרקוס תומפסון וטים קאווקמי מביי אראה ניוז גרופ בפודקאסט שהקבוצה "עקפה בהרבה" את התקציב שהציב הבעלים ג'ו לאקוב.

"הנה מה שצריך לדעת על ג'ו: הוא מאד תחרותי והוא רוצה לנצח", אמר מאיירס. "צריך לאזן את זה, כפי שעושים בניהול עסק...חייבים לאזן את ההוצאות הנלוות לניהול עסק עם הרצון לזכות באליפות. ג'ו טוב מהבחינה הזו שהיו לנו כמה שחקנים שהחוזה שלהם עמד להסתיים והוא ידע מה התקציב יהיה, אך עברנו אותו".

 

החוזים בשווי 334 מיליון דולר כוללים חוזה לחמש שנים בשווי 201 מיליון דולר לקרי, חוזה לשנתיים בשווי 53 מיליון דולר לדוראנט, חוזה לשלוש שנים בשווי 48 מיליו דולר לאיגודלה, חוזה לשלוש שנים בשווי 24 מיליון דולר לליווינגסטון, חוזה לשנה אחת בשווי 5 מיליון דולר לניק יאנג וחוזה לשנה אחת בשווי 3 מיליון דולר לזאזה פאצ'וליה .

 

הווריורס יצטרכו להשלים את ההרכב גם על ידי חלוקת חוזי מינימום, שיוסיפו לסכום הסופי. על פי דיווח ב- Spotrac חשבון השכר של הווריורס בשלב זה לעונת 2017-18 עומד על 135.8 מיליון דולר, שיהיה שיא בליגה.

 

החוזה עם קארי היה מובן מאליו.הוא הרוויח פחות משהגיע לו כבר שנים. אך מאיירס הסביר כיצד בווריורס התייחסו למעמד השחקן החופשי של דורנט ואיגודלה.

 

דוראנט עדכן את הקבוצה שהוא מוכן להרוויח פחות מכפי שהוא זכאי לפי החוזה המקסימאלי, וזאת כדי שהקבוצה תוכל להחתים מחדש את איגודאלה וליווינגסטון. דוראנט ירוויח בסופו של דבר הרבה פחות מכפי שהיה יכול, וזה יסייע למצב המסים של הווריורס. לפי מאיירס, ההקרבה של דוראנט שינתה את הדרך שבה ניגשו לשאר השחקנים החופשיים.

 

המצב של איגודלה היה מעט בעייתי, שכן לפי הדיווחים מספר קבוצות רצו להציע לו חוזים יקרים כדי למשוך אותו מהווריורס. אולם, מאיירס ידע שאם ניצחון הוא המטרה, עליהם להחתים אותו מחדש. "ההחלטה הייתה: אנחנו מנסים לזכות באליפות, ואם זה מה שנחוץ כדי לשמור על איגודלה, זה מה שנעשה", הסביר. "פעלנו בצורה קצת שונה, כשנמצאים במצב של שמירה על האליפות, אני בחיים לא הייתי סולח לעצמי ואני חושב שג'ו היה מרגיש את אותו דבר, אם היינו שומרים על התקציב ואנדרי איגודלה היה עוזב, אין לדעת לאן היה הולך. ואם בסוף העונה היינו מפסידים בסדרת הגמר או בפלייאוף, היינו בטח מסתכלים אחד על השני ועל המאמן סטיב קר ואומרים לעצמנו שחבל שלא שמרנו על איגודלה. היינו יכולים לזכות באליפות נוספת, ולא היינו יכולים לחיות עם עצמנו".

 

עוד לא ברור מה תהיה העלות הסופית של השכר בעונה הבאה של הווריורס, אך אין ספק כי היא תהיה יקרה. עם זאת, לשמחתם של האוהדים נראה שההנהלה מתעלמת מחששות תקציביים העיקר לשמור על מה שנראית כשושלת הגדולה הבאה של ה-NBA.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x