שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חסויות וזכויות שידור

בפרמיירליג יקדימו משחקים למען הרייטינג באסיה

מדובר בהקדמת משחקים בימי ראשון מהשעות 15:00-13:00 לשעות 12:00-11:30 כדי להתאים לשעות הצפייה באסיה; הדבר צפוי להקשות על הגעה למשחקים

שירות כלכליסט 17:1612.06.17
בפרמיירליג שוקלים להשיק חבילה של משחקי יום ראשון, שב-22 מהם שריקת הפתיחה תוקדם מהשעות 15:00-13:00 לשעות 12:00-11:30. זאת כחלק ממכרז זכויות השידור לשלוש שנים החל מעונת 2019-20.

 

 

 

 

צ'לסי חוגגת אליפות צ'לסי חוגגת אליפות צילום: איי אף פי

 

הקדמת המשחקים נועדה למשוך את השוק האסייתי, שם מדובר בשעות השיא. ההצעה נכללה בתדרוך לקראת פגישת הקיץ של הפרמיירליג השבוע.

 

אולם המהלך ככל הנראה יעורר כעס בקרב האוהדים, שיאלצו לנסוע למשחקי חוץ מוקדם בבוקר בימי ראשון, בשעות שבהן קשה לסמוך על התחבורה הציבורית. כמו כן, פירוש הדבר כי יצומצמו אף יותר המשחקים בשעה המסורתית של 15:00 ביום שבת.

 

עם זאת, בפרמיירליג מתבססים על כך שאסיה נותרה שוק צמיחה משמעותי עבורם, וחבילה מסוג זה תעלה משמעותית את שווי הזכויות במכרז מחוץ לבריטניה. הוא יחדש גם את הקרב בין שש הגדולות (צ'לסי, טוטנהאם, ארסנל, מנצ'סטר יונייטד, מנצ'סטר סיטי וליברפול) ושאר הליגה על ההכנסות מהשווקים הזרים, שכיום מחולקות באופן שווה. המועדונים הגדולים מודעים לכך שהם מעוררים את מירב העניין באסיה, ולכן רוצים להרוויח לפי מספר המשחקים שלהם שישודרו שם.

 

החמרת החוקים לגבי בעלות

 

בתוך כך, קבוצות הפרמיירליג הסכימו לשינויים שיהדקו את החוקים לגבי הבעלות עליהן. בפגישת בעלי המניות השנתית של הליגה שהתקיימה ביום חמישי שעבר, הוחלט פה אחד על ידי כל המועדונים שיש לבצע שינויים בחקיקה, כולל תנאים חדשים שימנעו מאנשים או מקבוצות מסוימים לרכוש מועדון. בעיקר מדובר בכל מי שיתגלה שהונה את הליגה בזמן שניסה לקנות מועדון. דוגמאות לכך יכולות לכלול הסתרת מידע רלוונטי מהליגה או העברת מידע כוזב בנוגע למצב הפיננסי.

 

הצעדים הללו יובילו לשינויים במבחן הבעלים והדירקטורים (Owners and Directors Test), קוד ההתנהגות שחל על הבעלים לאורך פירמידת הכדורגל ומנוהל על ידי הפרמיירליג וההתאחדות הכדורגל.

 

 

 

לפי הדיווחים, הוחלט לבצע שינויים גם לגבי הבלמים שהליגה תוכל להציב בפני בעלים פוטנציאליים. פרטים נוספים צפויים להתפרסם בימים הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x