$
חסויות וזכויות שידור

חוק חדש בסעודיה: מי שילבש חולצה של ברצלונה יישלח ל-15 שנה בכלא

בהמשך לניתוק הקשרים עם קטאר, אוסרת סעודיה על לבישת חולצה של הקבוצה הספרדית שזוכה לחסות קטאר איירוויז בסך 35 מיליון יורו לשנה

שירות כלכליסט 15:0911.06.17

ברצלונה היא אחת מהקבוצות האהודות ביותר בסעודיה, אבל מי שיתפס עם חולצת ברצלונה עם החסות של קטאר (קטאר אירווייז או קטאר פאונדיישן) עלול להיקנס בכ-1.5 מיליון ריאל סעודי (135,000 יורו) וייתכן גם שישלח ל-15 שנה בכלא. 

 

 

 

קטאר איירוויז שילמה יותר מ-35 מיליון יורו לשנה לברצלונה כדי לפרסם על חולצתה. ייתכן שגם באיחוד האמירויות, מצרים, תימן ובחריין יחליטו ללכת ללכיוון הסעודי ויאסרו ללבוש את חולצת רפלקיה של ברצלונה בשנים האחרונות. קטאר איירוויז שילמה יותר מ-35 מיליון יורו לשנה לברצלונה כדי לפרסם על חולצתה. ייתכן שגם באיחוד האמירויות, מצרים, תימן ובחריין יחליטו ללכת ללכיוון הסעודי ויאסרו ללבוש את חולצת רפלקיה של ברצלונה בשנים האחרונות. צילום: גטי אימג'ס

 

החוק החדש מגיע לאחר שהסעודים ומדינות האזור ניתקו את היחסים הדיפלומטיים עם קטאר, וסגרו את גבולותיה לאחר שהנסיכות הואשמה בתמיכה בארגוני טרור ואיראן.

 

קטאר איירוויז שילמה יותר מ-35 מיליון יורו לשנה לברצלונה כדי לפרסם על חולצתה. ייתכן שגם באיחוד האמירויות, מצרים, תימן ובחריין יחליטו ללכת ללכיוון הסעודי ויאסרו ללבוש את חולצת רפלקיה של ברצלונה בשנים האחרונות.

 

ברצלונה עוברת העונה לנותני חסות חדשים - הקמעונאית רשת היפנית, ראקוטאן (Rakuten).

 

הדיווחים על התקנה החדשה מגיעים ממספר מקורות בסעודיה ומדינות המפרץ וגם ממקורות אירופאים כגון סקיי איטליה. עם זאת, מספר כתבים סעודים טענו שאין קשר לאמן ושאף אחד לא יענש אם ילבש חולצת ברצלונה עם השם של קטאר עלייה. לאחרונה נפוצו תמונות מסעודיה בהן רואים תמונות של שחקני ברצלונה אך שהחסות הראשית בהן מוסתרת.

 

פריז סן ז'רמן, שנמצאת בבעלות QSI, חברת השקעות הספורט הקטארית, עשויה לאבד את נותנת החסות העיקרית שלה, חברת התעופה אמירייטס, בעקבות המשבר במדינות המפרץ. המועדון, לו עוד שנתיים תחת הסכם החסות עם אמירייטס, טען בלה פריזיאן: "לא תהיה שום השפעה על המועדון. אין צורך לדאוג".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x