$
חסויות וזכויות שידור

עולם הספורט הערבי מתנתק מקטאר איירווייז ומערוצי הספורט של אל ג'זירה

התגובה הראשונה בעולם הכדורגל להחלטת סעודיה, בחריין, איחוד האמירויות ומצרים לנתק את הקשרים עם קטאר היא ביטול חוזה החולצות של קבוצת הכדורגל הסעודית אל אהלי (Al Ahli) עם קטאר איירוויז. במקביל, ענקיות הכדורגל המצריות אל אהלי וזמאלק הכריזו כי יחרימו את רשת הטלוויזיה הקטארית beIN Sport

שירות כלכליסט 13:5507.06.17
ההשלכה הראשונה בעולם הכדורגל כתוצאה מהחלטת סעודיה, בחריין, איחוד האמירויות ומצרים לנתק את הקשרים עם קטאר היא ביטול חוזה החולצות של קבוצת הכדורגל הסעודית אל אהלי (Al Ahli) עם קטאר איירוויז.

 

 

הקבוצה חתמה ב-2014 על חוזה לשלוש שנים עם חברת התעופה הקטארית - והחוזה הוארך בחודש שעבר. אל אהלי הודיעה על סיום החוזה בין הקבוצה וקטאר איירווייז דרך חשבון הטוויטר שלה, שעות ספורות לאחר ההכרזה הרשמית על ניתוק הקשרים הדיפלומטיים בין המדינות, כשכבר היה ברור כי יוטלו גם סנקציות כמו ניתוק התחבורה האווירית ודרך הים.  

צ'אבי בקטאר. אל אהלי הודיעה בחשבון הטוויטר שלה על סיום החוזה בין הקבוצה לקטאר איירווייז צ'אבי בקטאר. אל אהלי הודיעה בחשבון הטוויטר שלה על סיום החוזה בין הקבוצה לקטאר איירווייז צילום: איי אף פי

 

בנוסף, קטאר איירווייז חתמה בחודש שעבר על חוזה חסות לשני טורנירי מונדיאל עם פיפ"א, שנכנס לתוקף באופן מיידי כבר בגביע הקונפדרציות שמתקיים השנה ובמונדיאל בשנה הבאה ברוסיה. החוזה יימשך עד סוף מונדיאל 2022 שמתוכנן להתקיים בקטאר.

 

מספר חברות תעופה השעו את הטיסות שלהן לדוחא בשל המהלך, ביניהן פליי דובאי ואתיחאד. מאל אהלי נמסר כי ביטלו את החוזה בשל הנחיות שקיבלו מהממשלה הסעודית.

 

בנוסף, שתץי קבוצות הכדורגל המצריות המפורסמות - אל אהלי וזמאלק - הכריזו כי יחרימו את רשת הטלוויזיה הקטארית beIN Sports. נשיא זמאלק מורטאדה מנסור החליט לא לאפשר את כניסת הרשת לשטחי המועדון או לשדר מסיבות עיתונאים. אל אהלי הלכו בעקבותיו.

 

beIN מחזיקים בזכויות לשידור משחקי ליגת האלופות האפריקאית (CAF) במזה"ת ובצפון אפריקה, אך היא לא תוכל לשדר את המשחק בין זמאלק ואהלי טריפולי, כך לפי מנסור. "זמאלק לא ירשו ל- beIN לשדר את המשחק נגד טריפולי, לא נרשה למצלמות שלהם להיכנס לאצטדיון. אנחנו מקווים שאל אהלי וסמוכה יתמכו בהחלטה שלנו וינקטו בפעולות דומות", מסר.ואכן, דקות ספורות לאחר מכן מנהל אל אהלי שירין שאמס הכריז כי המועדון מפסיק גם כן את שיתוף הפעולה את רשת הטלוויזיה.

 

בתוך כך, חלוץ טוטנהאם ומרסיי לשעבר מידו, המאמן כיום את ואדי דגלה, התפטר מתפקידו כשגריר למען הרשת הקטארית. "אני מתנצל שאיני יכול להמשיך לעבוד ב- beIN sports", כתב בחשבון הטוויטר שלו. במקביל, אוהדי הספורט באמירויות, אחת משש המדינות שניתקו את הקשרים עם קטאר בשל התמיכה שלה בטרור, דיווחו כי הם אינם מצליחים לצפות בשידורי הרשת, שהושקה במקור כאל ג'זירה ספורט ב-2003 לפני שעבר מיתוג מחדש כעבור עשור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x