$
ספורט ופוליטיקה

פיפ"א: "אנחנו בקשר עם קטאר בנושא המונדיאל"

בעקבות החרם הדיפלומטי של מדינות ערב עם קטאר מארחת מונדיאל 2022, נפוצו שמועות שפיפ"א שוקלת להעביר את המונדיאל למדינה אחרת

שירות כלכליסט 15:2806.06.17

פיפ"א, ארגון הכדורגל הבינלאומי, טוען כי נמצא "בקשר" עם קטאר לגבי ארגון מונדיאל 2022.

 

 

 

בעקבות החרם של מדינות ערב נגד קטאר, פיפ"א יצרה קשר עם קטאר, מארחת מונדיאל 2022, כדי לקבל תשובות לגבי האירועים הספורטיביים הרבים שהיא מארחת והבעיות הצפויות בעקבות ההתפתחויות הפוליטיות.

 

ההכנות לאירוח המונדיאל, שקטאר תכננה שיהיה "גורם מאחד" של כל האזור, ממשיכות למרות שש מדינות אזוריות חתכו את הקשרים הדיפלומטיים עם הנסיכות.

 

השמועות שהופצו הן שפיפ"א שוקלת להעביר את המונדיאל בעקבות הסכסוך הדיפלומטי. עם זאת, פיפ"א ניסתה להרגיע את הרוחות: "אנחנו בקשר רגיל עם קטאר והוועדה המארגנת. אין לנו כרגע הערות ותגובות נוספות".

 

לפי "הגרדיאן" מדובר במשבר אמיתי בפיפ"א בקשר לקטאר, שמעורבת בשערוריות רבות הקשורות למונדיאל הזה. מזכייתו בצורה, ככל הנראה, לא כשרה, דרך העסקת עבדים בבניית אצטדיונים ועד מימון טרור. מנהלי הכדורגל הגרמני היו הבולטים ביותר בביקורות שלהם נגד קטאר ואף דרשו לקחת מקטאר את זכות האירוח.

 

באופ"א, ארגון הכדורגל העולמי, טוענים: "יש עוד חמש שנים לפני שהמונדיאל בקטאר מתחיל, במהלך הזמן הזה צריך להגיע לפתרונות פוליטיים ולא להתייחס לאיומים בחרם. אבל דבר אחד ברור" קהילת הכדורגל העולמי צריכה להסכים שמדינות תומכות טרור לא צריכות לארח טורנירים גדולים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x