$
רכישות

צ'לסי אלופת אנגליה, אבל מי הקבוצה הכי "משתלמת"?

לפי ה"טיימס", טוטנהאם הוטספרס דורגה ראשונה עם סכום של 1.3 מיליון ליש"ט ששילמה עבור כל נקודה שהשיגה. לעומת זאת, מנצ'סטר יונייטד סיימה אחרונה עם 3.57 מיליון ליש"ט לנקודה

שירות כלכליסט 16:1922.05.17
העיתון הבריטי "טיימס" הרכיב טבלת שווי עבור כל אחת מקבוצות הפרמיירליג, שכוללת את עלות השכר השנתית של כל קבוצה וממול מספר הנקודות שצברה. טוטנהאם הוטספרס דורגה ראשונה עם סכום של 1.3 מיליון ליש"ט ששילמה עבור כל נקודה שהשיגה. לעומת זאת, מנצ'סטר יונייטד סיימה אחרונה עם 3.57 מיליון ליש"ט שהוציאה עבור כל נקודה.

 

 

 

 

החגיגות של צ'לסי החגיגות של צ'לסי צילום: איי אף פי

 

ליברפול שילמה 2.85 מיליון ליש"ט לכל נקודה, ארסנל - 2.83 מיליון ליש"ט, מנצ'סטר סיטי - 2.76 מיליון ליש"ט והאלופה צ'לסי - 2.56 מיליון ליש"ט.

 

ארבע הקבוצות הגדולות – סיטי (תקציב שכר: 225 מיליון ליש"ט), יונייטד (280 מיליון ליש"ט), צ'לסי (226 מיליון ליש"ט) וארסנל (210 מיליון ליש"ט) משלמות משכורות של מעל 200 מיליון ליש"ט בשנה. טוטנהאם משלמת 126 מיליון ליש"ט לשחקניה וליברפול - כ-185 מיליון ליש"ט.

 

הכישלון של דוויד מויס בסנדרלנד בא לידי ביטוי בנתונים המצביעים על כל שעלות השכר של המועדון (92 מיליון ליש"ט) הייתה זהה לזו של קבוצות רבות מהמחצית העליונה של הטבלה, כולל אברטון (114 מיליון ליש"ט).

 

בורנמות', מקום 9, היא בעלת תקציב השכר הנמוך ביותר בחצי העליון של הטבלה - 66 מיליון ליש"ט. זה התקציב השכר השלישי הכי נמוך בפרמיירליג אחרי ברנלי (50 מיליון ליש"ט, מקום 16) והאל סיטי (65 מיליון ליש"ט, מקום 18). בדומה לבורנמות', גם מידלסברו משלמת 66 מיליון ליש"ט לשחקניה, אך בניגוד לה היא ירדה ליגה.  

 

אם מחברים את שווי הסגל ותקציב השכר אז מנצ'סטר יונייטד הוציאה 12.16 מיליון ליש"ט על נקודה בעוד מנצ'סטר סיטי הוציאה 9.46 מיליון ליש"ט. שתיהן הוציאו באופן משמעותי יותר מאשר ארסנל (6.99 מיליון) וצ'לסי (6.71 מיליון). סנדרלנד הוציאה יותר מארסנל וצ'לסי (7.48 מיליון ליש"ט). הקבוצות הכי משתלמות - מבחינה שווי סגל/שכר פר נקודה) - הן ברנלי (2.42 מיליון ליש"ט לנקודה) ובורנמות' (2.98 מיליון). גם טוטנהאם - 4.03 מיליון ליש"ט לנקודה - ברשימת חמש המשתלמות ביותר.

 

אגב, העונה של מנצ'סטר יונייטד לא תסתיים.

 

חשבון הבנק של שחקני מנצ'סטר יונייטד יגדל ב-38 מיליון ליש"ט אם הקבוצה תגבר על אייאקס בגמר הליגה האירופית. לפי מדיניות השכר הלא שגרתית של המועדון, העפלה אוטומטית לליגת האלופות בעונה הבאה מבטיחה העלאה של 25% בשכר של השחקנים. הם יקבלו גם בונוס של מיליון ליש"ט בהתאם לתכנית התמריצים של הקבוצה.

 

בניגוד ליריבות שלהם בפרמיירליג, מנצ'סטר סיטי וארסנל, שמשלמות בונוסים לשחקנים על העפלה לליגת האלופות, החוזים של יונייטד יוצאים מנקודת הנחה שהקבוצה תמיד תעפיל לתחרות. לפיכך, מהמשכורת של השחקנים המרוויחים מעל 20 אלף ליש"ט בשבוע מנכים 25% אם הקבוצה לא מגיעה לליגת האלופות.

 

אם הקבוצה תפסיד לפי תנאי חוזה הספונסרשיפ שלה עם אדידס ולא תעפיל לליגת האלופות, היא תפסיד 22.5 מיליון ליש"ט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x